В Україні зросли тарифи на комуналку: одна послуга подорожчала найбільше

Автор: Леся Ловіцька

В Україні протягом року зросли тарифи на комуналку. Житлово-комунальні послуги з жовтня 2022 року до жовтня 2023 року подорожчали на 13,1%.

В Україні зросли тарифи на комуналку: одна послуга подорожчала найбільше - today.ua

За даними Держстату, максимально збільшився тариф на електроенергію. Так, минулого року споживачі отримували її за двома тарифами. При використанні до 150 кВт-год на місяць стягувалася плата у розмірі 1,44 грн/кВт-год, а за більшого об'єму – 1,68 грн/кВт-год. У червні 2023 року світло подорожчало на 69,7% - до 2,64 грн/кВт-год.

Не так значно зріс тариф на збирання сміття – на 8,7%.

Утримання та ремонт житла подорожчали на 3,9%, послуги з управління багатоквартирними будинками – на 2,7%. Вартість водопостачання підскочила на 0,8%, а каналізації – на 0,7%.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Тарифи на газ гарячої води та опалення залишилися без змін. Відомо, що на ці послуги поширюється мораторій. Він діятиме протягом усього військового періоду, а також півроку після його скасування.В Україні зросли тарифи на комуналку: одна послуга подорожчала найбільше

Нагадаємо, що українці отримують газ за різними тарифами. Більшість споживачів обслуговує "Нафтогаз" (98%). Його клієнти платять за 7,96 грн за кубометр.

Максимальний тариф – 9,99 грн/кубометр. Його надає ТОВ "РІТЕЙЛ СЕРВІС" ТМ "Світлогаз".

Окремо стягується план за доставку газу. Вона також відрізняється залежно від регіону.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Громадяни побоюються подальшого підвищення тарифів. За даними Нацбанку, до 2025 року цього не станеться. Точно можна стверджувати, що вартість газу залишиться незмінною до кінця опалювального сезону. Про це повідомили постачальники блакитного палива. 

Раніше повідомлялося, що в Україні підвищать електроенергію з 1 січня в Міненерго зробили заяву щодо ситуації, що склалася.