В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар

Автор: Леся Ловіцька

В Україні суттєво подорожчала земля. Капіталізація ринку ділянок с/г/ призначення за підсумками січня-березня поточного року зросла на 202,5 ​​млрд грн. З'явилася інформація про те, скільки зараз коштує гектар.

В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар - today.ua

Віце-президент Київської школи економіки з економічної освіти Олег Нив'євський повідомив, що в першому кварталі цього року було 25,7 тисячі угод купівлі-продажу с/г ділянок. Це 58,8 тис. га, що на 7% перевищує показники четвертого кварталу 2023-го, в якому було зареєстровано рекордну кількість угод купівлі-продажу земель після 22.02.24, коли розпочалася повномасштабна війна.

За перші три місяці 2024 року середня ціна гектара с/г землі збільшилась на 11,2%. У четвертому кварталі 2023 року вона становила 37,7 тис. грн, а в січні-березні 2024 року вартість зросла до 42 тис. грн/га. Нівевський пов'язав це, зокрема, із відкриттям доступу до земельного ринку юридичних осіб з 1 січня 2024 року.

В Україні досить активно розвивається ринок сільськогосподарських земель. Нацбанк збільшив коефіцієнт їхньої ліквідності з 0,35 до 0,5. Це допомогло землевласникам та аграрному сектору отримати додаткове фінансування на $25 мільярдів.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Експерт KSE Агроцентр Роман Нетер зазначив, що у січні-березні поточного року 436 юридичних осіб купили 2957 с/г ділянок площею 8,5 тисяч гектарів.

Багато аналітиків перед запуском другого етапу земельного ринку наприкінці 2023 року побоювалися масового придбання площ великими компаніями. Проте проблем не виникло.

В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У першому кварталі 2024 року їхня частка на ринку землі склала лише 14,5%. Більшість угод, як і раніше, фіксуються між фізособами. З'ясувалося, що відкриття доступу до ринку земель позитивно впливає не тільки на ліквідність, а й на прозорість ринку.

Раніше стало відомо про різке подорожчання житла в Україні -  ціни на об'єкти нерухомості підскочили на 16%.