Житло в Україні подорожчало на 16%: як змінилися ціни на квартири

Автор: Леся Ловіцька

В Україні значно зросли ціни на житло – у середньому на 16%. Стало відомо, як змінилася вартість квартир.

Житло в Україні подорожчало на 16%: як змінилися ціни на квартири - today.ua

Ціни на житлову нерухомість в Україні у першому кварталі 2024 року збільшилися у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільший приріст цін зафіксовано на первинному ринку.

За даними Державної служби статистик, підвищення цін на житло виявилося у п'ять разів вищим за офіційний рівень річної інфляції (3,2%). Зазначено, що квартири на первинному ринку за рік подорожчали на 17,6%, а на вторинному – на 15,3%.

Ціни на однокімнатні квартири на первинному ринку підвищилися на 17,8%, а на вторинному – на 15,9%. Двокімнатні квартири на первинному ринку подорожчали на 17,5%, а на вторинному – на 15,2%. Вартість трикімнатних квартир на первинному ринку зросла на 17,9% %, а на вторинному – на 15,5%.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

У Національному банку України повідомили, що вітчизняний ринок нерухомості поступово відновлюється, але лише на вторинного ринку.

За словами директорки Департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашової, кількість угод зростає, проте вона все одно значно нижча, ніж до початку повномасштабної війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що стосується оренди житла, 1-кімнатні квартири з початку 2024 року подорожчали на 4,2% - до 6880 грн. У квітні перше місце за вартістю оренди зайняла Львівська область (11 914 грн), обійшовши Закарпатську (11 772 грн), яка лідирувала у рейтингу з початку 2023 року.

Нагадаємо, що на Волині будинок з великим городом поруч із лісом продають всього за 3200 доларів.