В Україні з'явився вигідний агробізнес: ціни на равликів під час війни побили рекорди

Автор: Марченко Любов

В Україні, після кількарічного спаду, розведення равликів знову стало прибутковою справою. Закупівельні ціни на равликів пішли вгору. Нині, за умов дотримання технології вирощування, з одного гектару равликової ферми можна отримати до 70 тисяч євро чистого прибутку.

В Україні з'явився вигідний агробізнес: ціни на равликів під час війни побили рекорди - today.ua

Про те, що діється в царині равликового бізнесу, розповів засновник компанії Maxi Snail Антон Авраменко.

Розведення равликів – доволі новий бізнес для України. Ще кілька років тому він був зовсім екзотичним і приносив непоганий прибуток, каже Авраменко. Проте згодом, коли в цей бізнес прийшов чималий загін підприємців, ціни почали падати. Ринок не потребував стільки цього продукту.

Але в 2022-3023 роках на ринку равликів знову почалося пожвавлення. Зараз кілограм равликів купують за ціною 3 – 3,4 євро. Це пов'язано з тим, що в Польщі та Прибалтиці, які є основними постачальниками цього продукту на європейський ринок, різко зросла собівартість виробництва.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

"Ціна дійсно сильно зросла в 2022 і 2023 роках, основна причина, це підвищення собівартості вирощування равлика в Польщі та Прибалтиці через подорожчання зерна, електроенергії та робочої сили в цих країнах", - каже топ-менеджер.

Водночас в Україні, із початком війни пішов зворотний процес: якщо перерахувати собівартість у євровалюті, то вона стала нижчою, ніж була до війни.

В Україні з'явився вигідний агробізнес: ціни на равликів під час війни побили рекорди

Бізнесмен називає декілька причин такого цінового парадоксу:

  1. Через відсутність експорту зерна вартість зернових в Україні подешевшала.
  2. На ринку збільшилась пропозиція робочої сили, а відповідно люди готові працювати за меншу платню.

"У підсумку ми зіткнулися з парадоксом, у ЄС собівартість летить у небо, в Україні вирощувати равлика стало дешево як ніколи, у 2023 році ситуація трохи стабілізувалася й собівартість трохи виросла, але в нас дотепер "прірва" між тим, скільки витрачаємо ми, та скільки витрачають поляки, щоб виростити, зібрати й підготувати равлика до експорту", - каже бізнесмен.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нині в Україні можна з гектара равликової ферми отримати близько 70 тисяч євро чистого прибутку. Причому такий прибуток вже буде з другого року роботи. Отже, на сьогодні цей бізнес в Україні дуже рентабельний. Навіть поляки почали викуповувати тут равликові ферми та засновувати нові.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні рекордно впали ціни на лохину. Ягода гарно вродила, а продати її за кордон у наших фермерів майже не було змоги.