В Україні вручають повістки заброньованим чоловікам: ситуацію оцінив юрист

Автор: Леся Ловіцька

В Україні вручають повістки заброньованим чоловікам. Юрист Галина Токмач оцінила ситуацію та пояснила, що робити військовозобов'язаним, якщо їх викликають до військкоматів.

Мобілізація чоловіків 18-60 років проводиться в Україні з 24 лютого 2022 року. Низка підприємств та організацій має право бронювати своїх співробітників. Вони одержують відстрочку від служби в армії. Проте територіальні центри комплектації та соціальної підтримки все одно вручають повістки цій категорії чоловіків.

Правозахисниця Галина Токмач повідомила, що заброньовані українці не підлягають мобілізації, тому видача повісток таким чоловікам є незаконною. При цьому у ТЦК немає повноважень анулювати броню військовозобов'язаних.

За словами юриста, громадяни, які мають броню, можуть не з'являтися до військкоматів, і їм за це не загрожує відповідальність.

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

"Така неявка не вважатиметься ухилянням від мобілізації, адже у вас є відстрочка від бронювання. Тому кримінальна відповідальність вам не загрожуватиме", - зазначила Токмач.

Якщо представники військкоматів наполягають на явці чоловіків, вони мають право звернутися з відповідними скаргами на гарячу лінію Міністерства оборони за телефоном: 0 800 500 442.

В Україні вручають повістки заброньованим чоловікам: ситуацію оцінив юрист

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причини втрати бронювання 

У законодавстві зазначено підстави для скасування відстрочки від служби у зв'язку із бронюванням. Причини можуть бути такими:

  • закінчення терміну дії відстрочки;
  • звільнення військовозобов'язаного з органу державної влади чи іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, установи, підприємства та організації.
  • завершення установою, підприємством, організацією виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань;
  • завершення установою, підприємством, організацією виконання мобілізаційного завдання або його скасування;
  • ліквідація органу державної влади чи іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, установи, компанії та організації;
  • позбавлення підприємства, організації чи установи статусу критично важливих для функціонування економіки.

Раніше повідомлялося, що Кабмін змінив перелік професій для бронювання військовозобов'язаних чоловіків.