В Україні можуть відновити ядерну зброю за однієї умови: “Ніхто нам не вказуватиме“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні можуть відновити ядерну зброю, від якої вона відмовилася 1996 року. Названо головну умову появи засобів масового поразки нашій країні.

В Україні можуть відновити ядерну зброю за однієї умови: “Ніхто нам не вказуватиме“ - today.ua

Аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак заявив, що Україна відновить статус ядерної держави, якщо країна-агресор Росія наважиться на її використання. Він нагадав, що в Європі ведуть дискусії з цього приводу. Обговорюється можливість використання ядерної зброї неядерними державами за умов війни.

"Я думаю, що як тільки Росія наважиться використовувати ядерну зброю, то, звісно, Україна змушена буде відновити ядерний статус. Адже вже ніхто з партнерів нам не вказуватиме, як захистити себе, якщо всі запевнення у гарантіях не працюватимуть... Німецькі, нідерландські, бельгійські та інші пілоти готуються до завдань із застосуванням американської ядерної зброї", - зазначив експерт.

За словами фахівця, розміщення ядерної зброї на території України стає реальним сценарієм розвитку подій. Їжака цікавить наявність американської ядерної зброї в європейських країнах. Він припустив його дефіцит у ЄС. Проте ситуація кардинально зміниться, якщо російські окупанти виконають свої обіцянки:

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

"Сьогодні дивно чути про розміщення такого озброєння в Україні, але все може змінитись дуже швидко".

Що таке ядерна зброя

Йдеться про зброю масового ураження, дія якого ґрунтується на факторах ядерного або термоядерного вибуху. Використовується руйнівна енергія, яку отримують від ядерних реакцій поділу чи поєднання реакцій поділу та синтезу. Бомби виділяють велику кількість енергії з невеликої кількості речовини. Один ядерний пристрій розміром зі звичайну бомбу здатний зруйнувати ціле місто під впливом потужної ударної хвилі, світлового випромінювання та проникаючої радіації.

У світовій історії ядерну зброю використовували двічі: під час бомбардування японських міст Нагасакі та Хіросіми збройними силами США у 1945 році під час Другої світової війни.

В Україні можуть відновити ядерну зброю за однієї умови: “Ніхто нам не вказуватиме“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у 1994 році Україна погодилася знищити ядерну зброю та приєднатися до Договору про її нерозповсюдження. Останню боєголовку вивезли з нашої території країни у червні 1996 року.

Раніше початок ядерної війни спрогнозував астролог Влад Росс.