В Україні хліб може подорожчати на 30%: пекарі назвали причину

Автор: Корнєєв Ігор

В Україні вже у червні можуть суттєво подорожчати м'ясо птиці та хліб. Причина у відключеннях світла.

В Україні хліб може подорожчати на 30%: пекарі назвали причину - today.ua

У нашій країні при розрахунку індексу інфляції використовується так званий споживчий кошик. 40% його вартості становлять продовольчі товари. Оскільки ціни на продукти останнім часом стабілізувалися, то інфляція практично не зростала. Однак незабаром може змінитися і те, й інше.

Через те, що відключення світла зараз становлять по кілька годин, виробникам продукції доводиться довго використовувати альтернативні джерела енергопостачання, які значно дорожчі. Це призведе до подорожчання не лише ковбас та сирів, а й базового продукту – хліба.

"Вартість хліба може зрости на 25—30% внаслідок подорожчання борошна нового врожаю та через відключення електроенергії. Адже у виробників з’являється потреба у використанні генераторів і пального для генерації енергії", – заявив президент Всеукраїнської асоціації пекарів, директор ТОВ "Київ Хліб" Юрій Дученко.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Пекарні належать до об'єктів критичної інфраструктури, але аварійні відключення трапляються і в них. Юрій Дученко зазначив, що досі далеко не всі хлібозаводи встановили генератори. Він прогнозує, що хліб простої рецептури подорожчає в Україні вже у червні. Президент Всеукраїнської асоціації пекарів пояснив, що електрика у собівартості хліба становить 50 копійок, але при роботі від генератора показник буде втричі вищим – 1,5 грн.

Схожа ситуація і з виробництвом м'яса птиці та яєць. За словами виконавчого директора асоціації "Союз птахівників України" Сергія Карпенка, відключення світла на птахофабриках сягають 10 годин. А виробництво кормів для розведення птиці взагалі не пристосоване до роботи в таких умовах.

В Україні хліб може подорожчати на 30%: пекарі назвали причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Використання резервних джерел живлення не лише суттєво збільшує собівартість виробництва продукції, а й підвищує ризики втрати поголів’я птиці внаслідок можливих збоїв у роботі", - зазначив Сергій Карпенко.

Нагадаємо, напередодні про зростання цін в Україні під час брифінгу для преси попередив голова Нацбанку Андрій Пишний.