У НБУ спрогнозували зростання цін в Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Сьогодні, 13 червня, Національний банк України (НБУ) провів онлайн-брифінг для преси. Серед іншого, голова Нацбанку Андрій Пишний повідомив прогноз регулятора на споживчі ціни в Україні.

У НБУ спрогнозували зростання цін в Україні - today.ua

На думку Андрія Пишного, в Україні сьогодні є низка факторів, що неминуче вплинуть на ціни для населення. По-перше, через війну, що триває, збережеться тиск на витрати бізнесу.

Ще одним фактором є підвищення тарифів на світло. Держава пішла на це, щоб знайти кошти на ремонт пошкоджених окупантами об'єктів енергетичного сектора. Аномальне зростання зарплат через нестачу кваліфікованих кадрів, на думку голови Нацбанку, виробники товарів також неминуче закладуть у їхню ціну.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Як ще один можливий чинник Андрій Пишний назвав очікуваний не такий великий як минулого року врожай. У зв'язку з усім перерахованим глава НБУ прогнозує прискорення інфляційних процесів у країні.

"НБУ очікує помірного пришвидшення інфляції в наступні місяці та її вихід за межі цільового діапазону до кінця року (5% +/- 1 в.п.)", - сказав Пишний.

Підвищення податків та акцизів, яке неминуче відбудеться у поточному році, також зробить свій внесок у прискорення інфляції, вважають у Національному банку України.

"Водночас воно (підвищення податків і акцизів – ред.) підтримає обороноздатність країни та стійкість публічних фінансів", - повідомив Андрій Пишний.

У НБУ спрогнозували зростання цін в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що у травні інфляція в Україні збільшилася на 0,1% (з 3,2% до 3,3%).

Також під час брифінгу глава Нацбанку повідомив, що регулятор ухвалив рішення змінити облікову ставку. Вона буде знижена з 14 червня на 0,5% і становитиме 13%.