В Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні: названо причину

Автор: Леся Ловіцька

В Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні. Йдеться про сильно пошкоджені купюри – більш ніж на 55%.

Про це повідомив начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков. Вони зазначив, що банкомати іноді не хочуть приймати і абсолютно нові та гладкі банкноти, які потрапили в обмін одразу після емісії.

Однак, як правило, проблеми виникають з "постраждалими" купюрами – з надривами, забрудненнями, пошкоджені вогнем чи водою. Головне, що потрібно знати – більшість із такої готівки можна обміняти. Але тільки якщо "травма" на банкноті займає менше 45% від усієї її площі, а 55% має залишитися цілою.

Громадяни можуть здати такі гроші на обмін – у підрозділах Нацбанку в обласних центрах – у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові чи Хмельницькому. Також послуга доступна в уповноважених банках, які передадуть купюри на дослідження НБУ.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні: названо причину

За словами Строчкова, регулятор діє за інструкцією. Потрібна довідка щодо пожежі або іншої надзвичайної події, що призвела до псування платіжних коштів. Є випадки коли досить просто заяви з описом інциденту.

В Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні: названо причину

Топменеджер Нацбанку порадив українцям приносити гроші у тому вигляді, в якому вони їх наші та не намагатимуться самостійно роз'єднати купюри. У таких випадках більше шансів, що відшкодуванню підлягає вся сума.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Валерій Строчков підкреслив, що мінімальні суми відшкодування – 1-2 гривні, а максимальна – близько 1,5 млн грн. Гроші перевозили в авто, яке потрапило у ДТП та зайнялося.

Раніше у НБУ розповіли про введення в обіг електронної гривні.