Українцям з низькими пенсіями продовжили доплати до 3250 грн від ООН: названо три умови

Автор: Леся Ловіцька

Українські пенсіонери зможуть отримати фінансову допомогу від ООН протягом ще шести місяців. Міжнародна організація продовжила доплати до кінця поточного року. Названо три умови для отримання грошей.

Українцям з низькими пенсіями продовжили доплати до 3250 грн від ООН: названо три умови  - today.ua

В Міністерстві соціальної політики повідомили, що йдеться про спільний проєкт з ООН, який було ініційовано у серпні 2023 року. Його мета – надати грошову підтримку громадянам похилого віку з низькими пенсіями, та які не мають інших доходів.

У відомстві наголосили, що виплати будуть нараховуватися пенсіонерам до кінця року. Надалі питання пролонгації буде розглянуто і рішення ухвалять залежно від фінансування.

Є три критерії для отримання коштів ввід ООН:

Популярні зараз

У Раді запропонували знизити мобілізаційний вік до 40 років: “Війни виграє тільки молодь“

Ухилянти з 16 липня ризикують залишитися без водійських посвідчень

Північна Корея відправить свої бригади на Донбас, - ISW

У Києві поліцейські організували підпільний штрафмайданчик для автомобілів

  • пенсія у розмірі нижчому за 3250 грн (разом з надбавками, доплатами та дотяжками);
  • неотримання грошової допомоги від міжнародних організацій після 1 березня 2023 року;
  • проживання на тимчасово окупованих територіях - у зоні активних або можливих бойових дій.

У Мінреінтеграції уточнили, про які області йдеться, їх всього дев'ять: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Чернігівська, Сумська, Запорізька, Харківська, Миколаївська та Херсонська.

Доплата від ООН становить різницю між 3250 грн та фактичним розміром пенсії українця. Проте вона не може становити менше 100 грн. Якщо пенсіонер отримує від держави 3200 грн, йому все одно нарахують 100 грн, а не 50 грн.

Важливий нюанс – пенсіонерам не треба звертатися за оформленням доплат до ПФУ. Надбавки нараховують автоматично – на основі баз даних, які містяться у Пенсійному фонді. Громадяни отримають їх разом з пенсіями – у відділеннях Укрпошти або на свою банківську картку, залежно від звичного способу одержання щомісячних виплат.

Реалізацію вкзаної ініціативи прокоментувала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович:

"На жаль, часто пенсіонери, особливо самотні, не мають можливості самостійно звернутись за отриманням додаткової допомоги: зареєструватись на відповідному сайті, відвідати офіс міжнародної організації тощо. Особливо важливо мати таку допомогу людям літнього віку, які проживають на територіях, близьких до активних або можливих бойових дій".

Представниця ООН в Україні Маріанна Ворд подякувала тим, завдяки кому українці з найбільш вразливої категорії можуть розраховувати на важливу підтримку під час повномасштабної війни:

"Ми розуміємо, що жити на невелику пенсію, особливо на територіях близьких до зони бойових дій, нелегко, і що додаткова допомога вкрай потрібна. Завдяки щедрості наших донорів ми раді продовжити нашу грошову підтримку пенсіонерам до кінця року та продовжувати доповнювати державну соціальну допомогу для найбільш незахищених верств населення".

Українцям з низькими пенсіями продовжили доплати до 3250 грн від ООН: названо три умови

Зазначено, шо програма фінансується за кошти Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Євросоюзу та приватних донорів. У Мінсоцполітики висловили їм щиру подяку за підтримку українського народу у важкі часи боротьби за незалежність та подальше  існування Української держави.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наголошено, що грошову допомогу вже отримала 421 тисяча українських пенсіонерів, що проживають у зоні активних чи можливих бойових дій. Її загальний обсяг перевищив  1,68 млрд грн.

Раніше стало відомо, що у Раді готують зниження призовного віку до 50 років: депутати дійшли висновку, що мобілізація пенсіонерів" не є ефективною".