Мобілізація “пенсіонерів“ неефективна: у Раді готують зниження призовного віку до 50 років

Автор: Леся Ловіцька

В Україні зараз мобілізують чоловіків 25-60 років. Нижня межа була зменшена – до набуття чинності нового закону призовний вік починався з 27 років. Зараз у парламенті розглядають зниження верхньої межі – з 60 до 50 років.

Мобілізація “пенсіонерів“ неефективна: у Раді готують зниження призовного віку до 50 років  - today.ua

Про це повідомив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський. Зазначено, що  комітеті з нацбезпеки обговорюють ефективність військових від 50 років. Депутати вважають, що люди похилого віку можуть бути набагато менш корисними, ніж молодші українці.

"Розглядалося питання ефективності використання мобілізованих військовослужбовців віком 50+. Є така думка, що використовувати людей такого віку – неефективно", - пояснив народний обранець.

За словами Здебського, у профкомітеті активно обговорюється питання запровадження змін. Є думка, що чоловіки з 50 до 60 років більше допоможуть у відновленні вітчизняної економіки, ніж на службі у ЗСУ.  Наголошено що зменшувати мобілізаційний вік нижче 25 років у Верховній Раді поки не планують.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

"Ми слухаємо військових і стараємося знайти компроміс, який би дав результати", - цитує нардепа Informator.

Мобілізація “пенсіонерів“ неефективна: у Раді готують зниження призовного віку до 50 років

Напередодні депутат від фракції "Голос" Роман Лозинський заявив, що можливе зменшення призовного віку нижче 25 років. Він вважає, що і ця межа була затверджена запізно. Він заявив, що мобілізацію потрібно проводити з 21-річного віку.

У Генштабі повідомляли, що зниження мобілізаційного віку до 25 років допоможе залучили до ЗСУ близько 100 тисяч молодих військовослужбовців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше стало відомо, що у Раді заговорили про можливість демобілізації військовослужбовців ЗСУ: прозвучали дві протилежні заяви.

Також нагадаємо, що у парламенті запропонували службу чоловікам старше 60 років та строком на пів року.