У Верховній Раді обговорюють ефективність нового закону про мобілізацію. Прозвучали пропозиції щодо зниження верхньої межі мобілізаційного віку до 40 років. Як відомо, зараз українці служать до 60 років.
У ЗМІ дедалі частіше з'являються заяви про необхідність зменшити максимальній мобілізаційний вік. Також були пропозиції знизити і нижню межу, яка наразі становить 25 років. Проте друга ініціатива не отримала особливої підтримки у парламенті попри докази військових та аналітиків.
Депутатка від "Голосу" Соломія Бобровська зазначила, що ідею зниження призовного віку мимохіть озвучували, проте до "нормальної дискусії" справа не дійшла:
"Про 50 років згадували, але не приймали жодних рішень".
Популярні зараз
В Україні у 2025 році можуть зупинити всі виплати, залишивши лише на оборону
Рекрутинг до ЗСУ: Тернопільщина лідирує за кількістю жінок
Стало відомо, кому у 2025 році не виплачуватимуть “чорнобильську пенсію“
В Україні хочуть збільшити штраф за деякі порушення правил дорожнього руху
Бобровська запропонувала зробити верхнім лімітом 55, а не 60 років, а також запровадити вікове ранжування усередині ЗСУ: хто може попадати в бойові підрозділи. Тому що це складно навіть у 50 років. Є бригади, де переважна більшість чоловіків старше 50 років, а так "бути не повинно".
Колега нардепки Юрій Здебський повідомив, що питання зменшення мобілізаційного віку до 50 років попередньо обговорювали, але це не означає, що воно буде одразу виконуватися.
"Є такі погляди, оскільки люди, яким за 50 років, не дуже затребувані за станом здоров’я. Вони не можуть виконувати відповідні функції під час несення служби", - вказав народний обранець.
За словами Здебського, зараз проводиться війна технологій, і потрібні "якісні молоді хлопці". А громадянам старшого віку вже складно носити бронежилет.
Юрій Здебський наголосив, що нові правила мобілізації покликані покращити призов та процес підбору кадрів. Він вважає, що після 16 липня, кінцевої дати оновлення даних для чоловіків 18-60 років у ТЦК, ситуація стане зрозумілішою.
"Якщо буде багато людей і багато молодих хлопців, то категорію 50+ можемо і відпустити. Тут треба дивитися наскільки ми підготуємо резерви: якість і кількість", - підкреслив депутат.
Видання "Телеграф" також отримало коментар представника парламенту, який висловився на умовах анонімності. Нардеп наголосив, що зміни "поки не плануються". Проте він вважає, що потрібно було знизити мобілізаційний вік одразу після повномасштабного вторгнення.
"На мою думку, це треба було робити з самісінького початку: з 18 до 40 років, а не калік вбивати. Війни виграє тільки молодь. Така реальність. Але вже запізно це робити, адже тут виникають запитання: що робити із вже мобілізованими? Як це сприйматиме суспільство? Наскільки люди взагалі довіряють".
Раніше повідомлялося про позицію Офісу президента стосовно мобілізації жінок: зазначено, що вони чудово виконують бойові завдання у ЗСУ.