Українців попередили про подорожчання алкоголю, цигарок та палива

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується подорожчання спиртних напоїв, цигарок та палива. Про це попередила народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк. Вона зазначила, що відповідне рішення готує уряд.

Українців попередили про подорожчання алкоголю, цигарок та палива - today.ua

Вказано, що Кабінет Міністрів намагається до кінця 2024 року знайти гроші для ЗСУ. Йдеться про значну суму у 300 мільярдів гривень. Членкиня комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повідомила, що готується рішення про підвищення акцизів.

За словами Василевської-Смаглюк, Кабмін таким чином спонукатиме бізнес підвищити вартість алкоголю, тютюну на палива.

"Я знаю, що текст готується. Що в ньому буде, приблизно орієнтуюся, але фінального рішення немає. Це на зарплати військовим та на виконання контрактів з оснащення. Де взяти ці гроші? Уряд розглядає декілька варіантів. Перший пріорітет - це підняття акцизів на тютюн, алкоголь та паливо", - пояснила народна обраниця.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Канада передасть Україні авіаційні ракети, здатні пробивати літакові ангари

Депутатка уточнила, що питання щодо підвищення акцизів на вказані групи товарів підіймають під час переговорів міжнародні партнери. Кабінет Міністрів також окремо розглядає можливість введення для фізичних осіб-підприємців військового збору. Як відомо, нині вони звільнені від нього. Також ФОП дозволено не сплачувати інші податки, але у такому випадку цей період не буде зараховуватися до їхнього страхового стажу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше про підвищення податків в Україні заявив колега Ольги Василевської-Смаглюк – Данило Гетманцев. Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики нагадав, що фінансування повномасштабної війни може проводитися лише з двох джерел – це податки та запозичення.

Нагадаємо, що в Україні очікується значне подорожчання медикаментів: громадянам можуть заборонити використовувати онлайн-бронювання препаратів.