Ліки різко подорожчають: Кабмін планує заборонити онлайн-бронювання препаратів зі знижками

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін хоче заборонити бронювати ліки онлайн. Нова постанова уряду може заборонити роботу прайс-агрегаторів та маркетплейсів. У споживачів не буде доступу до інформації про наявність, ціни та знижки на медикаменти в аптечних мережах.

Ліки різко подорожчають: Кабмін планує заборонити онлайн-бронювання препаратів зі знижками - today.ua

Президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів закликав Кабінет Міністрів не ухвалювати це рішення. Йдеться про проєкт постанови "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)".

Відом, що значна кількість громадян Україні купує ліки онлайн. Є можливість зайти більш дешевшу позицію у тій чи іншій аптеці. Покупці миттєво отримують дані про наявність та вартість препаратів. Бронювати їх можна буде тільки через сайт аптеки. Повноцінну роботу сайтів зможуть дозволити собі лише великі мережі.

Новий документ, який готуються розглянути, передбачає значні зміни. Першочергово – знадобиться знову їздити містом у пошуках тих чи інших ліків та порівнювати ціни.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

Зазначено, що основна цінність маркетплейсів - пошук найближчої аптеки з медикаментами за прийнятною ціною. Від нововведення виграють лише мережі, які безальтернативно продаватимуть ліки - ті, які захочуть і за тими цінами, які захочуть.

Ліки різко подорожчають: Кабмін планує заборонити онлайн-бронювання препаратів зі знижками

Заборона прайс-агрегаторів та маркетплейсів призведе до того, що монополізація та відсутність конкуренції призведе до зростання цін для пацієнтів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"На жаль жадоба наживи не знає меж. Власники великих мережевих аптек вирішили домовить з Кабміном про те щоб заблокувати можливість пошуку кращої ціни та заблокувати знижки на попереднє бронювання ліків… Невже Уряд міняє здоровʼя громадян на інтереси великих аптечних мереж? Невже це може бути у трагічні для України, часи коли потрібна консолідації зусиль та турбота один про одного. На жаль темні сили проштовхують проєкт постанови яка болісно вдарить по кишені громадян, що додасть чергову краплю до чаші терпіння", - наголосив Сердюк.

Раніше Кабмін назвав три категорії українців, які можуть збільшити свою майбутню пенсію.