Гетманцев зробив заяву про підвищення податків в Україні: названо потрібну суму

Автор: Леся Ловіцька

На фінансування української армії додатково потрібно щонайменше 300 млрд грн, які не можна забезпечити без підвищення податків. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Гетманцев зробив заяву про підвищення податків в Україні: названо потрібну суму  - today.ua

За словами депутата парламенту, йдеться про очевидні речі, які "раптом викликають шок". Він пояснив, що слід підвищити видаткову і дохідну частину державного бюджету для фінансування армії, яку утримується за рахунок внутрішніх джерел. Ці кошти неможливо запозичити у партнерів.

"Про яку суму йде мова? КМ зараз підраховує потреби, але вони дуже великі. Не менше 300 млрд до кінця року. Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від КМ. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в т.ч. ПДВ, ВЗ та акцизів.Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна - це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі?", - зазначив нардеп.

За словами народного обранця, вибір між майном та життям ми обираємо життя. Гетманцев запевнив, що буде посилюватися контроль за витрачанням коштів. Він сподівається, що боротьба з контрабандою/ тінню буде зміцнюватись, тому що йдеться про додаткову податкову  базу, яка знаходиться "під ногами".

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Гетманцев вважає, що вказані речі не потребують дискусії та пояснень. Він наголосив, що мародерство під час війни має суворо каратися – за законом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Депутат ВРУ запевнив, що йдеться не про якусь альтернативу, а обов'язкове доповнення до бюджету й економіки, які функціонують в умовах воєнного часу. Данило Германцев нагадав, що фінансування великої війни має лише два джерела – це податки та запозичення. Причому утримання українського війська здійснюється переважно за рахунок податків.

Раніше Гетманцев повідомив, хто може розраховувати на економічне бронювання від мобілізації.