Українці масово отримують штрафи від облгазів: як правильно передавати показники лічильників

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці почали масово отримувати штрафи за недобросовісну передачу показників газових лічильників. Намагаючись заощадити на платежах, деякі громадяни "скручують" лічильники, вважаючи, що про це ніхто не дізнається.

Українці масово отримують штрафи від облгазів: як правильно передавати показники лічильників - today.ua

Справа в тому, що будь-який спеціаліст облгазу під час перевірки одразу бачить, чи були проведені якісь махінації з пристроєм. Після того, як експерт зафіксував порушення, складається акт із зазначенням всіх обставин. Лічильник знімається та передається на обов'язкову експертизу.

Якщо експертиза підтвердить, що в роботу лічильника втручалися, відповідальність за стан приладу обліку газу несуть споживачі. Порушники вимушені будуть сплатити вартість послуг перевірки, новий лічильник і відшкодувати завдані збитки, якщо буде доведено, що лічильник "скручений".

Українці масово отримують штрафи від облгазів: як правильно передавати показники лічильників

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Розмір штрафу визначається індивідуально за формулою. У суму враховуються: збитки, які споживач завдав пристрою та компанії, а також витрати газу, які через порушення не враховувалися. Кінцеву суму штрафу затверджує спеціальна комісія.

Як правильно передавати показники газового лічильника

Щоб у платіжках за газ відображалися коректні цифри, важливо правильно фіксувати показники лічильника. Для цього перепишіть із приладу цифри, без урахування нулів на початку та значень, визначених червоним кольором або після коми.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Подавати показники потрібно з 1 по 5 число щомісяця. Зробити це найпростіше через сайт або чат-бот вашого облгазу. Також можна зателефонувати до контакт-центру облгазу.

Раніше повідомлялося, що в Україні вперше з вересня 2022 року зросла ціна на газ.