У неділю, 29 жовтня, Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинника переведуть на годину назад.
Перехід з літнього на зимовий час традиційно здійснюється щороку в останню неділю жовтня. Годинник потрібно буде перевести назад о 4.00. У цей час люди, зазвичай, сплять, тому можна зробити це заздалегідь. Що стосується техніки, то комп'ютери, ноутбуки, смартфони та планшети змінять час автоматично.
Нагадаємо, що переведення годинника пов'язане з необхідністю більш ефективно використовувати денне світло. Ініціатива вперше надійшла 1784 року від Бенджаміна Франкліна. Справа в тому, що зменшивши період активності на годину вранці восени вдається отримати додаткове світло. Таким чином, можна заощадити електроенергію у вечірній період. У СРСР перехід на літній та зимовий час стали практикувати з 1981 року.
В Україні неодноразово порушували питання про збереження єдиного часового режиму. Однак воно роками залишається відкритим. У нашій країні значна відстань між західними та східними областями, тому жити в одному часовому поясі всією країною протягом усього року неможливо.
Популярні зараз
“Згинь, Путін“: соліст гурту “Бі-2“ різко звернувся до президента Росії
Гарріс попросила Зеленського обрати наступника на випадок потрапляння у полон або вбивства, - WP
Українським військовослужбовцям дозволили особисто розпоряджатися своїми коштами на виплати сім'ям
Україна у 2025 році отримає модернізовані винищувачі Mirage 2000-5
Наприклад, якщо назавжди залишити літній час схід сонця у західних регіонах надто пізнім, а йти на навчання чи на роботу доведеться у темряві. При постійному зимовому часі у східних регіонах темніти буде занадто рано, а сонце підніматиметься майже посеред ночі.
Як підготуватися до переведення годинників
Медики звернули увагу, що переведення годинників негативно відбивається на роботі людського організму. У багатьох людей порушуються біоритми, знижується працездатність та погіршується самопочуття.
За кілька днів, а краще за тиждень до зміни літнього часу на зимовий, потрібно постаратися раніше лягати спати. Можна прийняти перед сном розслаблюючу гарячу ванну, а вранці контрастний душ. Також не варто пити каву по обіді, а ввечері – обмежити використання комп'ютерної техніки. Бажано здійснювати прогулянки та робити легкі фізичні вправи. Важливо уникати сильного стресу, відмовитися від алкоголю та пити більше чистої негазованої води.
Раніше повідомлялося, що в Україні розпочалися незворотні зміни клімату: синоптики спрогнозували теплу погоду у зимовий період.