У Верховній Раді розповіли про мобілізацію студентів в Україні та ухилянтів за кордоном

Автор: Леся Ловіцька

У Верховній Раді розглядають законопроєкт №10449, який передбачає зміни щодо мобілізації. Стало відомо, як планують змінити призов студентів в Україні. Також є інформація про ухилянтів, які втекли за кордон.

У Верховній Раді розповіли про мобілізацію студентів в Україні та ухилянтів за кордоном - today.ua

Народний депутат та член оборонного комітету Федір Вениславський повідомив, що лазівку зі здобуття вищої освіти чоловіками призовного віку планують перекрити. Відстрочку від мобілізації можуть залишити лише тим студентам, які навчаються у послідовному форматі.

Йдеться про ситуацію, коли українець спочатку здобуває вищу освіту, потім магістерську та наукову. Тим, хто здобув ступінь бакалавра, а потім знову пішов навчатися на бакалавра, не дадуть відстрочки від служби. Також планують запровадити обмеження для претендентів на другу вищу освіту одного рівня, але різних профілів.

"На засіданні комітету вирішили, що прибираємо поділ аспірантів на контрактну та бюджетну форми навчання. Усі однаково матимуть право на відстрочку від мобілізації", - цитує нардепа ТСН.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки

У Верховній Раді розповіли про мобілізацію студентів в Україні та ухилянтів за кордоном

Що буде з чоловіками, які втекли за кордон

Відомо, що багато України призовного віку після початку повномасштабної війни втекли за кордон. Причому багатьом вдалося це зробити незаконно, без права на відстрочку. Влада розглядає можливість вручення їм повісток – нарівні з іншими співвітчизниками, які залишилися вдома. Однак це не так просто, як хотілося б.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Механізму, як це робити, зараз немає. Крім того, у комітеті ми попередньо відхилили норму про те, щоб заборонити для них надання консульських послуг, якщо вони не мають військово-облікових документів. Однак таким особам ми надаємо можливість за допомогою коштів або телефонного зв'язку, або через електронний кабінет одержати відповідний військово-обліковий документ чи уточнити свої дані", - пояснив Федір Веніславський.

Нагадаємо, що мобілізувати можуть і українців з ІІ-ІІІ групами інвалідності – їх змусять пройти переобстеження, щоб визначити придатність до служби.