Німеччина – країна, в якій зараз знаходиться найбільше біженців з України. Там знайшли притулок 1,25 мільйона наших співвітчизників. Однак вже незабаром ситуація може змінитися. Адже дехто з німецьких політиків пропонує відправити додому всіх безробітних українців.
Про це, зокрема, заявив в інтерв'ю Bild, Голова баварської опозиційної партії Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі Александер Добріндт.
"Більш ніж через два роки після початку війни тепер має застосовуватися принцип: працевлаштовуйтесь в Німеччині або повертайтеся в безпечні райони на заході України", – запропонував німецький опозиційний політик.
За понад два роки, відколи українці прибули до Німеччині, працездатні біженці вже могли знайти собі хоч якусь роботу, а не жити на допомогу від держави, вважає політик. Адже саме залученість до роботи допомагала би і самим українцям краще оволодіти мовою та активніше інтегруватись у німецьке суспільство.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
"Нам потрібні сильніші зобов’язання щодо співпраці для шукачів притулку, коли йдеться про працевлаштування. Має бути пропозиція у вигляді роботи, і це має бути частиною послуги з інтеграції", - заявив Александер Добріндт.
Однак його ідея не отримала схвалення в інших представників політичного спектру. Зокрема, осудливо відгукнувся про таку пропозицію однопартієць Шольца, один із лідерів парламентської фракції соціал-демократів Дірк Візе. Він заявив, що після таких пропозицій ХСС мала б назавжди прибрати зі своєї назви слово "християнський".
"Путін продовжує бомбити цілі по всій Україні. Тепер Добріндт також хоче відправити туди жінок і дітей, які, можливо, вже втратили своїх батьків на фронті", – емоційно відреагував Візе на пропозицію свого політичного опонента.
Критично поставився до пропозиції Добріндта також і лідер партії "Зелених" Омід Нуріпур. Він вважає глибоко хибною думку, що українці їдуть до Німеччини заради високої соціальної допомоги, а не заради порятунку своїх сімей.
Водночас, дедалі більше німецьких політиків вважають, що українським біженцям треба скоротити розмір щомісячної фінансової допомоги, аби стимулювати їх до активнішого пошуку роботи.