У МОН готують важливе нововведення для студентів-бюджетників

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні хочуть ввести обов'язкове працевлаштування для студентів, які навчаються на бюджеті. Вони повинні будуть відпрацювати не менше трьох років за своєю спеціальністю, і лише через цей період зможуть змінювати професію, якщо захочуть. Відповідний законопроєкт розроблено Міністерством освіти та науки.

У МОН готують важливе нововведення для студентів-бюджетників - today.ua

У документі пропонується закріпити законодавчо обов'язок студента-бюджетника укласти договір про працевлаштування у разі надходження йому пропозиції про роботу від роботодавця у період завершення навчання.

Така норма торкнеться насамперед студентів, які навчалися на бюджеті за державним та регіональним замовленням на військових факультетах, медичному та педагогічному, а також усіх інших бюджетників.

У МОН готують важливе нововведення для студентів-бюджетників

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

В Україні скасували державне регулювання цін на соціальні продукти: що це означає

Договір про працевлаштування має бути укладений претендентом на вищу освіту протягом одного місяця з дати отримання відповідної пропозиції від територіального органу центрального органу виконавчої влади.

Договір може бути укладений зі студентом після завершення ним половини терміну навчання, але не пізніше ніж за шість місяців до закінчення цього терміну, і обов'язково передбачати працевлаштування претендента на вищу освіту після завершення ним навчання на строк не менше трьох років.

Студенти, які підписують таку угоду про працевлаштування, мають право на здобуття спеціальної академічної стипендії у збільшеному розмірі. Після закінчення навчання абітурієнти мають виконати зобов'язання, передбачені в укладеній угоді, та відпрацювати не менше трьох років на запропонованого роботодавця.

У разі невиконання умов угоди про працевлаштування випускником вищого навчального закладу такий студент повинен буде компенсувати навчальному закладу витрати, пов'язані з виплатою йому спеціальної академічної стипендії.

Крім того, якщо студент отримав пропозицію про працевлаштування, але не уклав угоду про працевлаштування відповідно до пропозицій (за наявності), він може за власним бажанням бути переведений на платне навчання за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб. В іншому випадку, якщо студент відмовляється перейти на платне навчання, його відраховують із вищого навчального закладу за порушення умов угоди про навчання.

Студент може також відмовитися від укладення угоди про працевлаштування, яка передбачає його призов на військову службу або до органів правопорядку, та продовжити навчання у межах державного чи регіонального замовлення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У законопроекті також зазначено, що угода про працевлаштування не може бути укладена на посади, на які проводиться набір на конкурсній основі.

Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть частково скасувати відстрочку від мобілізації для студентів.