У Міноборони зробили заяву про автоматичне надання відстрочок від мобілізації

Автор: Леся Ловіцька

Військовозобов'язані чоловіки зможуть автоматично оформити відстрочку від мобілізації. Послуга стане доступною вже до кінця літа. Про це повідомили у Міноборони.

У Міноборони зробили заяву про автоматичне надання відстрочок від мобілізації - today.ua

Відповідну заяву зробила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко. Вона зазначила, що у деяких випадках відстрочка від призову має надаватись без відвідування ТЦК та збору паперів. Чиновниця навела приклад багатодітних батьків та людей з інвалідністю.

Вказано, що дані про таких осіб держава уже має у реєстрах, в тому чи іншому вигляді. Завдяки обміну інформацією можна буде актуалізувати дані у мобільному додатку "Резерв+".

"Наприклад, родинні зв’язки, зв’язок між батьком, матір'ю і дітьми є у Державному реєстрі актів цивільного стану. І вже зараз в нас з цим реєстром є взаємодія... Я думаю, що протягом літа ми вже зможемо випробувати цю взаємодію", – пояснила Черногоренко.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

За словами заступниці міністра, у додатку "Резерв+" також заплановано запуск сервісу електронних направлень на проходження (ВЛК) - без відвідування ТЦК. Вони будуть генеруватися автоматично – і додаткові візити до військкомату не знадобляться.

Катерина Черногоренко наголосила, що у застосунку також запустять онлайн-навчання, онлайн-рекрутинг та інші послуги. Головна мета наведених змін – мінімальна взаємодія з чиновниками та усунення збору паперових документів.

У Міноборони зробили заяву про автоматичне надання відстрочок від мобілізації

Наголошено, що у "Резерв+" встигли оновити свої дані уже 1,7 мільйона українців, 713 тисяч з них згенерували там свої військово-облікові документи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше у Міноборони заявили, що чоловікам більше не потрібно носити з собою військовий квиток – це пов'язано зі змінами обліку.

Нагадаємо, що громадян закликали долучитися до елітного спецпідрозділу ЗСУ "Альфа": названо умови, яким досить складно відповідати.