Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Автор: Леся Ловіцька

У Міноборони повідомили про важливі зміни в обліку чоловіків. Тепер вони можуть не носити із собою паперовий військовий квиток – його замінить електронний з QR-кодом.

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку - today.ua

Військовозобов'язаним чоловікам достатньо мати при собі смартфон із завантаженим додатком "Резерв+" та оновленими даними у ньому. QR-код можна буде пред’явити співробітникам ТЦК, прикордонної служби та правоохоронних органів.

"Військово-обліковий документ має точно таку ж юридичну силу, як і паперовий. Цей документ містить QR-код, завдяки якому повноважні органи поліції, ТЦК та СП можуть перевірити чинність документів через камеру на смартфоні, завантаживши собі той же застосунок. У документі є персональні службові дані щодо дати проходження ВЛК, відстрочки чи бронювання. Всі дані, які стосуються військового обліку, можна завантажити, натиснувши кнопку "згенерувати цей документ", - наголосила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

За словами чиновниці, у застосунку з'явилася функція дистанційного виправлення помилок. Стало відомо, що вже до кінця тижня, 22 червня, у нього буде додано дані про бронювання українців. Вказано, що оператори ТЦК поки не внесли всю потрібну інформацію. Але після завантаження вона буде відображатися.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Черногоренко підкреслила, що низку даних можна буде оновити у додатку – візит до ТЦК не знадобиться. Всі зміни, які не внесли працівники ТЦК, можна отримати через запит у будь-який реєстр, з яким налагоджено інтеграцію. Завдання Міністерства оборони – щоб усі взаємодії з ТЦК проводилися зручним для українця способом – як особисто офлайн, так і у дистанційному режимі.

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

У застосунку також з'явиться додаткова функція під назвою "Я військовослужбовець, але досі на обліку". Чоловіки, що вже служать у ЗСУ, можуть подати запит і уточнити, що вже є захисниками. ТЦК виправить статус через запит про відповідний факт у військові частини.

Катерина Черногоренко уточнила, що електронний військово-обліковий квиток вже успішно завантажили 62 тисячі українців:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Запускаємо функціонал кількома хвилями, і всі отримають доступ та можливості генерації цього документа. Впродовж кількох днів застосунок буде доступним у маркетах для всіх користувачів".

Раніше у Міноборони повідомили про підвищений попит на вакансії у ЗСУ та назвали найпопулярніші вакансії.