Театр зачинено – усі пішли на фронт: в обласному центрі через мобілізацію чоловічої половини притулок Мельпомени припинив роботу

Автор: Марченко Любов

В Україні від мобілізації потерпає не лише виробнича галузь, зазнає збитків і митецтво. Так, у Чернігові через тотальну мобілізацію чоловіків припинив роботу обласний драмтеатр.

Театр зачинено – усі пішли на фронт: в обласному центрі через мобілізацію чоловічої половини притулок Мельпомени припинив роботу - today.ua

Майже вся чоловіча половина театральної трупи, а також весь технічний персонал отримали повістки, каже художній керівник театру та Заслужений артист України Андрій Бакіров. До театру надіслали листа із ТЦК зі списком працівників, яких керівництво мало оповістити про виклик др військкомату. До речі, в тому списку було навіть кілька чоловіків, які вже на той час воювали.

“Я зараз не готовий сказати точно, скільки це чоловік. Сім акторів, два звукооператори, один монтувальник, один музикант-скрипаль. Я не хочу когось там забути. Список у нас великий. Лист прийшов на 34 людини, саме розпорядження виклику до військкомату. Там були навіть ті, хто вже служить у Збройних силах України”, – каже Бакіров.

За словами худкерівника, семеро-восьмеро з цього списку зараз ще проходять медичне обстеження. Решта – вже у навчально-тренувальних центрах.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Усіх ухилянтів оголосять у розшук: поліція прийде до кожного в дім

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Із представників сильної статі в театрі залишилося кілька пенсіонерів та молодий, 24-річний хлопець-актор, який ще рік не дотягує до зниженого порога мобілізації. Решта членів театральної трупи і працівники сцени вже вчаться володіти справжньою, а не бутафорською зброєю та не здавати військовий реквізит після закінчення вистави.

Театр зачинено – усі пішли на фронт: в обласному центрі через мобілізацію чоловічої половини притулок Мельпомени припинив роботу

Практично весь репертуар паралізований – немає кому грати чоловічі ролі. Єдине, що зараз можуть робити жінки, які зосталися без своїх колег-чоловіків – розучувати ролі із нового, майбутнього, репертуару.

“Ми практично нічого не можемо робити. Тільки працювати над чимось новим. Зараз всі в такому шоковому стані. Забрали практично всіх чоловіків. Залишилися ті, які мають з певних причин бронь, також молодий актор, якому 24 роки, хтось навчається, і пенсіонери”, – додав Бакіров.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Адміністрація театру намагалася виклопотати для свого закладу статус критично важливого. Але їхнє прохання не задовольнили. Отже тепер театр буде закритим. Як надовго – цього не знає ніхто. Як і ніхто не знає, які вистави обирати для нового репертуару, адже ніхто не скаже, скільки у виставу можна буде залучити акторів-чоловіків.

Нагадаємо, у Верховній Раді усе ж не відмовляються від ідеї запровадити платне бронювання працівників.