Субсидії в Україні не надають сім'ям, які мають борги за комуналку. Названо умову, за якої громадяни зможуть отримати допомогу на оплату послуг ЖКГ.
Українці, які мають заборгованість за комунальні послуги понад три місяці та у розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн) не можуть розраховувати на субсидію. У Мінсоцполітики звернули увагу на виняток, за якого її призначать навіть у такому разі.
На фінансову підтримку держави можуть розраховувати споживачі, які уклали договори на реструктуризацію заборгованості з постачальниками послуг. Потрібно мати при собі копію такого договору. Її слід надати до заяви на субсидію до ПФУ.
Якщо у призначенні субсидії було відмовлено через заборгованість за комуналку, можна подати нову заяву та вказати список послуг, які своєчасно оплачені.
Популярні зараз
Названо тарифи на газ в Україні з 1 грудня
В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс
Як відновити субсидії
Субсидію можуть скасувати з багатьох причин, серед яких:
- зміна складу сім'ї;
- смерть отримувача субсидії;
- зміна місця проживання сім'ї;
- виявлення додаткового доходу сім'ї;
Для відновлення виплат слід звернутися до відділення Пенсійного фонду або зайти на платформу "Дія". Також слід подати заяву, декларацію про доходи домогосподарства, свідоцтво про право власності на житло чи договір оренди, а також актуальні дані про членів домогосподарства.
Нагадаємо, що минулого опалювального сезону середній розмір субсидії становив близько 1600 грн на місяць. Нині він може збільшитися через підвищення тарифу на електроенергію.
У новому опалювальному сезоні житлові субсидії та пільги відшкодовуватимуть більшу частину витрат на купівлю твердого палива. Розмір допомоги розраховується індивідуально, залежно від доходів сім'ї. Якщо вона вже отримувала субсидію на купівлю пічного палива, то нові виплати нарахують автоматично.