Стало відомо, як нараховують виплати сім'ям зниклих, полонених та загиблих військовослужбовців

Автор: Леся Ловіцька

Сім'ї українських військовослужбовців, які зникли безвісти, потрапили в полон чи загинули, мають право на виплати. Стало відомо про порядок черговості нарахування грошової допомоги від держави.

Стало відомо, як нараховують виплати сім'ям зниклих, полонених та загиблих військовослужбовців - today.ua

Законом визначається перелік членів сімей зазначених військовослужбовців, які можуть розраховувати на фінансову підтримку. Передбачено три черги претендентів на виплати.

  • перша: дружині чи чоловікові;
  • друга: повнолітнім дітям, які проживають разом із дружиною чи чоловіком, усиновителем або законним представником неповнолітніх дітей або осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від віку та людей, які перебувають на утриманні військовослужбовців;
  • третя: батькам військовослужбовців.

Наступна черга отримує право на виплату лише за відсутності осіб, які зазначені у минулих чергах. За наявності кількох людей однієї черги їм здійснюють виплату рівними частинами.

Особи, які перебувають у утриманні військовослужбовців, визначаються згідно із законом або у судовому порядку.

Популярні зараз

Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці

Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН

Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги

Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі

Виплата аліментів та частини грошового забезпечення – це різні види. Ті, хто має право на аліменти із зарплати військовослужбовця і на частину зарплати військового отримують їх окремо.

Скільки Україна витрачає на оборону

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на оборону нашої держави спрямовуються колосальні кошти. У 2023 році на ці цілі було витрачено понад трильйон гривень, а це майже половина всіх витрат, закладених у держбюджеті.

На зарплати військових направили 682 млрд грн. Ще 349 млрд грн пішли на підтримку ЗСУ – купівлю зброї та боєприпасів, військової техніки, оборонної продукції та засобів індивідуального захисту.

Стало відомо, як нараховують виплати сім'ям зниклих, полонених та загиблих військовослужбовців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Із українського бюджету України витратили 2 трлн 119 млрд грн. На підтримку соцпрограм направили 386 млрд грн, а на медицину - 102 млрд грн. Допомога регіонам (трансферти місцевим бюджетам) коштували ще 112 млрд грн.

Нагадаємо, що військові експерти закликали знизити призовний вік в Україні на два роки.