Стало відомо, ким працюють та скільки заробляють в'язні в Україні

Автор: Лобанова Єлизавета

Ув'язнені в колоніях та СІЗО України працюють просто неба та в цехах, виготовляючи найрізноманітнішу продукцію - від дрібних виробів з дерева та металу до паперових пакетів, одягу та меблів. Вони отримують зарплату за свою працю, і, більше того, самі вправі вибирати, яку роботу хочуть робити.

Стало відомо, ким працюють та скільки заробляють в'язні в Україні  - today.ua

Завдяки звітам за результатами моніторингових візитів Харківської правозахисної групи до різних установ виконання покарань, стало відомо, де і в яких умовах працюють українські в'язні, а також скільки насправді вони заробляють.

Згідно з чинним Кримінально-виконавчим кодексом, в Україні для засуджених осіб існує два типи роботи:

  • та, за яку засуджений отримуватиме зарплату;
  • та, яку засуджений зобов'язаний робити на вимогу адміністрації колонії безоплатно.

Важливо, що ув'язнений має право обирати, ким працювати (на підприємстві чи в майстернях колонії), якщо йому за це платитимуть зарплату.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Стало відомо, ким працюють та скільки заробляють в'язні в Україні

У другому випадку засуджені повинні працювати на вимогу адміністрації колонії безоплатно. Їх залучають до благоустрою колонії чи прилеглих до неї територій, поліпшення житлово-побутових умов засуджених чи допоміжних робіт із забезпечення колоній продовольством. Такою працею вони можуть займатися у неробочий час (не більше двох годин на день) та, як правило, почергово з іншими засудженими.

Тривалість робочого дня у колонії суворо регулюється і має перевищувати 40 годин на тиждень для засуджених старше 18 років. Для засуджених у віці 16-18 років – 36 годин на тиждень, а для засуджених у віці 15-16 років – 24 години на тиждень.

При цьому тривалість робочого дня, згідно із законодавством, встановлюється з 7 до 17 години або з 6 до 16 години. Адміністрація кожної колонії може обирати свій графік. Для роботи в нічний час (з 10 години вечора до 6 години ранку) встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину.

Які зарплати у в'язнів в колоніях

За законом зарплата ув'язнених не повинна бути меншою за законодавчо встановлений мінімальний розмір, з урахуванням переробок.

При цьому із заробітної плати (а також пенсії) засудженого відраховуються:

  • податок з доходів фізичних осіб;
  • аліменти;
  • витрати на утримання (крім вартості харчування, взуття, одягу, білизни, спецхарчування та спецодягу);
  • вартість комунально-побутових, побутових та інших послуг;
  • виплати за виконавчими листами на користь фізичних осіб;
  • виплати за виконавчими листами на користь юридичних осіб;
  • відшкодування матеріальних збитків, завданих державі під час відбування покарання (якщо така шкода була заподіяна).

Гроші не видаються засудженим готівкою, а перераховуються на їхній рахунок. У виправних установах, де засуджені беруть участь у суспільно корисному оплачуваному праці, після всіх відрахувань (за наявності таких) на їх рахунок має надходити щонайменше 50% від нарахованої їм місячної зарплати.

Засудженим, які мають заборгованість за виконавчими документами (незалежно від усіх відрахувань), має виплачуватись не менше 25% від загальної суми заробітку.

Проте внаслідок моніторингових відвідувань виправних установ було встановлено, що у більшості з них порушуються норми законодавства. Засуджені працюють понаднормовано та не отримують своєї заробітної плати.

Зазначається, що у регіонах, таких як Вінницька, Житомирська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Львівська, Рівненська, Харківська області та інших частинах країни, середня заробітна плата засуджених становить у 2-3 рази менше за законодавчо встановлений мінімальний рівень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, було виявлено безліч порушень у галузі охорони праці з боку посадових осіб, що може призвести до трагічних наслідків прямо на робочих місцях.

Раніше повідомлялося, що в Україні з'явилася високооплачувана робота для медсестер.

Головне