“Готові віддати 100 тис. грн і повернутися додому“: бойовий офіцер запропонував підвищити зарплату добровольцям

Автор: Марченко Любов

Українці на фронті втомилися від війни. Навіть ті військовослужбовці, які не уникали мобілізації, дедалі частіше кажуть, що готові відмовитися від зарплати 100 тисяч гривень, щоби вирушити додому. Тобто фінансова мотивація серед мобілізованих військових уже не працює.

“Готові віддати 100 тис. грн і повернутися додому“: бойовий офіцер запропонував підвищити зарплату добровольцям - today.ua

Про це заявив в ефірі Еспресо ТВ майор ЗСУ, спецпризначенець Ігор Лапін.

Сьогодні більшість військовослужбовців на фронті вже готові пожертвувати своїми високими виплатами заради того, щоб живими повернутися додому. Люди втомилися від війни. І, відверто кажучи, нинішній склад ЗСУ вже у своїй більшості не так мотивований, як були мотивовані ті, хто першим став на захист України. По суті слід визнати, що той "золотий фонд" ЗСУ майже втрачено.

"На початку повномасштабного вторгнення, люди просто йшли боротися проти окупантів і просили зброю. Тобто найбільш мотивовану піхоту у світі, на жаль, ми вже вклали в сиру землю. Їх замінили ті, хто не ухилився від військкомату, сумлінно пішовши на війну. Зараз великим питанням залишається те, хто замінить уже цих людей. Сьогодні більшість хлопців на фронті говорять про те, що готові віддати 100 тис. грн і повернутися додому", - каже Лапін.

Популярні зараз

Українські біженці масово виїжджають з трьох європейских країн

Українці можуть втратити земельні ділянки: як зберегти нерухомість

ПриватБанк вимагатиме документи при купівлі чи продажу доларів: названо причину

Верховна Рада запропонувала штрафувати батьків за небажання навчати дітей

Тому він вважає, що сьогодні ставку в армії потрібно робити на добровольців, які ще збереглися. Кожен із них дорогого вартує. Їх потрібно заохочувати не тільки нагородами, а й фінансово. Має бути диференціація в оплаті військовослужбовців: тих, кого мобілізували через військкомати, і тих, хто пішов воювати добровольцем.

"Однозначно, що добровольці мають отримувати більшу зарплату", - наголосив бойовий офіцер.

Однак самими лише добровольцями фронт не закриєш. А якість нового поповнення ЗСУ відверто не найкраща. І справа не в стані здоров'я новобранців, а у відсутності мотивації. Ті, хто готовий був воювати, вже або воюють, або закінчилися. Тепер в армію приходить поповнення, яке було поставлено під рушницю примусово. І це величезна проблема.

Отже питання фінансової стимуляції лише частково вирішує проблему мобілізації, переконаний бойовий офіцер.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Потрібно, щоб з кожної праски, з кожного телевізора і холодильника кричало, що воювати будуть усі. Просто одні із зарплатою ось такою, бо прийшли добровільно, а інші з ось такою маленькою, бо їх повісткою мобілізували. ... Потрібно, щоб люди розуміли, що все одно доведеться воювати... У нас один мотиватор сьогодні має працювати в інформаційному полі: бийся або здохни. Грошима не вийде так", - підсумував офіцер.

Нагадаємо, чоловіків із ІІ та ІІІ групами інвалідності змусять пройти повторне обстеження для подальшої мобілізації.