Військовозобов'язаним чоловікам готують ще одну причину для демобілізації

Автор: Марченко Любов

Незабаром може з'явитися додаткова причина для демобілізації військовозобов'язаних чоловіків. Таке право можуть надати деяким чоловікам за сімейними обставинами.

Військовозобов'язаним чоловікам готують ще одну причину для демобілізації - today.ua

Йдеться про батьків-усиновителів або опікунів чи батьків-вихователів, на вихованні у яких є прийомні діти віком до 18 років. Відповідні зміни містяться у законопроекті № 10093.

На сьогодні в Україні є чотири види підстав для звільнення з військової служби:

  • за станом здоров'я;
  • внаслідок настання граничного віку для служби;
  • у зв'язку з набранням законної сили обвинувального вироком суду;
  • за сімейними обставинами.

Найчастіше звільняють саме за сімейними обставинами. І незабаром ця підстава може поповнитися ще двома пунктами – про право на демобілізацію батьків, які утримують усиновлену дитину, а також опікунів чи батьків-вихователів.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

У чому суть законопроекту 10093

Справа в тому, що чоловіки, які належать до цих категорій, мають право на відстрочку від мобілізації, але права на звільнення з військової служби вони не мають. При цьому на початку повномасштабної війни вийшло так, що багато чоловіків, які належать до цих категорій, було мобілізовано та призвано на військову службу. При цьому в ТЦК чи то навмисне, чи просто через неуважність, їх ніхто не попередив, що вони мають право на відстрочку від військової служби до повноліття прийомної дитини, і що можуть служити лише за власним бажанням.

Військовозобов'язаним чоловікам готують ще одну причину для демобілізації

"Таким чином, було масово порушено право вищезгаданої категорії громадян нести військову службу за власним бажанням і лише за місцем проживання, оскільки за результатами цього порушення державою не надано право таким батькам, які мають на утриманні дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, права звільнятися з лав ЗСУ під час дії воєнного стану", ― йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Тому депутати пропонують внести доповнення до закону "Про військовий обов'язок" щодо розширення списку підстав для звільнення з ЗСУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема цей список пропонують доповнити такими підставами:

  • утримання військовослужбовцям дитини, яка була нею усиновлена і на момент усиновлення була дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, віком до 18 років;
  • утримання військовослужбовцем, який є опікуном, піклувальником, прийомним батьком, батьком-вихователем, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, віком до 18 років.

Нагадаємо, з'явилася інформація про мобілізацію чоловіків із третьою групою інвалідності. Стало відомо, куди їх можуть відправити служити.