ПФУ припустився помилки в індексації пенсій та почав повертати гроші українцям

Автор: Леся Ловіцька

В Україні 1 березня пройшла масштабна індексація пенсій, яка торкнулася понад 10 мільйонів громадян. У ПФУ визнали, що перерахунок провели не для всіх пенсіонерів. Їм вже почали повертати гроші.

ПФУ припустився помилки в індексації пенсій та почав повертати гроші українцям  - today.ua

Деталі надав пенсійний експерт Сергій Коробкін. Вказано, що є пенсіонери, чиї виплати після 1 березня не збільшилися ні на копійку. Один з таких громадян повідомив, що став пенсіонером у грудні 2020 року. Перші три роки пенсію не збільшували на оголошені відсотки, а додавали всього по 100-135 грн.

Коробкін виявив, що основний розмір пенсії українця у березні проіндексували, але на цю ж суму зменшили індексаційні надбавки, які були надані у попередні роки. І виявилося, що загальний розмір виплати залишився без змін.

"В уряді обіцяли, що з 1 березня всі пенсії начебто проіндексують, усім не менше як на 100 грн. Однак багато людей, які вийшли на пенсію саме у 2020 році, залишилися без підвищення", - зазначив аналітик.

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

За словами Сергія Коробкіна, Пенсійний фонд України у відповіді вказаному пенсіонеру завуальовано визнав помилку та підтвердив несправедливість. Наголошено, що громадянину з 1 березня знову збільшать пенсію на 100 грн.

Інший пенсіонер надав інформацію про себе. Він порадив громадянам перевірити свої пенсії безпосередньо в електронному кабінеті. Чоловік написав скаргу до ПФУ про індексацію та свої законні 100 грн. І цю надбавку йому додали до виплати.

Експерта цікавить, як ПФУ буде розбиратися з плутаниною: чи зробить перерахунок заднім числом всім пенсіонерам чи лише тим, хто звернеться зі скаргою.  

Також з'ясувалося, що деяким пенсіонерам, які вийшли на заслужений відпочинок останніми роками, ПФУ  безпідставно знижує розрахунковий розмір середньої зарплати, який використовується при перерахунку пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я не буду безпідставно звинувачувати ПФ. Деякі пенсіонери написали скарги з цього приводу, тому що ми побачили в розрахунках деякі дивні, скажімо так, речі, маніпулятивні. Чекаємо на відповідь ПФ, і тоді докладніше вам про це розповім", - резюмував Коробкін.

Раніше повідомлялося, хто з українців має право вийти на пенсію достроково.