Україна може отримати бронеавтомобілі Senator, оснащені БПЛА

Автор: Максимов Віталій

Канадська компанія Roshel у США на виставці озброєнь AUSA-2023 офіційно представила свій модернізований бронеавтомобіль Senator класу MRAP із безпілотним літальним апаратом. Не виключено, що за певний час ця новинка з'явиться на озброєнні ЗСУ.

Україна може отримати бронеавтомобілі Senator, оснащені БПЛА - today.ua

Senator оснащується тактичною наземною станцією безпілотного літального апарату Easy Guard Vehicle (EGV), адаптованою для різних експлуатаційних вимог (розробка американської компанії Easy Aerial). Комплекс встановлений у задній частині машини за бойовим модулем.

Цей комплекс розроблено для встановлення на різні платформи. Він має маленькі розміри і невелику вагу. Тому такий безпілотник (квадрокоптер) можна швидко привести у бойове становище та відправити у політ.

Безпілотний літальний апарат бронеавтомобіля Senator призначений для розвідки та патрулювання. Він у реальному часі передає інформацію про навколишнє оточення екіпажу цієї бойової машини. Тобто екіпаж бойової машини краще знає обстановку довкола. Крім того, дрон можна використовувати для завдання бомбових ударів по противнику (наприклад, можна скидати гранати).

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Існує три варіанти Easy Guard Vehicle для бойових машин – EGV 50, EGV 70 та EGV 90. Найкомпактніший з них – EGV 50. Його розміри становлять 580 x 580 x 460 мм. Вага – 40 кг. Максимальне корисне навантаження – 2 кг. Цей дрон може перебувати у повітрі до 45 хвилин.

У EGV 70 корисне навантаження сягає 3 кг. Він може перебувати у повітрі до 55 хвилин. У свою чергу, у EGV 90 корисне навантаження ще більше – 5 кг. У повітрі він може бути до 60 хвилин.

Україна може отримати бронеавтомобілі Senator, оснащені БПЛА

Дрони EGV передають інформацію у режимі реального часу. Їх можна використовувати за будь-якої погоди.

Senator з БПЛА лише недавно дебютував. Його ще у серійне виробництво, мабуть, не запустили. Чи постачатиме компанія Roshel таку версію свого бронеавтомобіля Україні – не відомо. Але ми не відкидаємо, що буде.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чому ми так думаємо? Тому що на озброєнні ЗСУ вже є бронеавтомобілі Senator. До кінця 2023 року їх має бути близько 1000. Мало того, компанія Roshel проводить модернізацію своїх бойових машин з урахуванням досвіду боїв з російськими окупантами в Україні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передала Україні надводні дрони, призначені для виявлення у воді мін та боєприпасів.