Німеччина передала Україні унікальні надводні дрони

Автор: Максимов Віталій

Німеччина в рамках нового пакету військової допомоги передала Україні п'ять надводних безпілотників Sonobot 5, призначених для виявлення у воді боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони ФРН.

Німеччина передала Україні унікальні надводні дрони - today.ua

В офіційній заяві Бундесверу йдеться про те, що п'ять надводних дронів "Sonobot 5" Україна отримала 27 жовтня 2023 року. Також з’ясувалося, що наша країна раніше вже отримала 15 таких надводних безпілотників. Незабаром Берлін передасть Києву ще 55 таких систем. З їх допомогою перевірятимуть водоймища (у тому числі річки) з метою виявлення мін та боєприпасів.

"Sonobot 5", розроблений німецькою компанією EvoLogics GmbH, не можна назвати типовим безпілотним надводним апаратом, адже їх найчастіше створюють на базі моторних човнів. Він набагато менше, ніж стандартні безпілотні надводні дрони. Завдяки цьому він поміщається у багажник звичайного легкового автомобіля. Зокрема, довжина "Sonobot 5" складає 1300 мм, ширина – 920 мм, а висота – 805 мм. Він також відносно легкий. Його вага складає 27 кг. Тому цей дрон може переносити одна людина.

Мабуть, "Sonobot 5" - це найменший і найпростіший у використанні безпілотний автономний апарат наземного базування, який може бути оснащений професійним багатопроменевим гідролокатором. Він рухається за допомогую електромоторів, які живляться від акумуляторної батареї. Споживання енергії таке низьке, що дрон може працювати зі швидкістю від 0,5 до 1,5 м/с протягом 9 годин без перерви. Перезаряджання акумуляторів займає не більше 3 години.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Німеччина передала Україні унікальні надводні дрони

"Sonobot 5" працює в радіусі 1,5 км від всеспрямованої антени та 2,5 км при використанні спрямованої антени.

Дрон оснащується новітнім гідролокатором EvoLogics Multibeam. У нього інтегрований модуль подвійного позиціонування, що входить до стандартної комплектації всіх підводних ехолотів NORBIT. Тому "Sonobot 5" може обстежувати навіть дуже складні водоймища, слідуючи за заданим маршрутом, наприклад, русла річок. Дрон також має відеокамеру, яка робить фотографії та знімає відео.

Німеччина передала Україні унікальні надводні дрони

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За допомогою "Sonobot 5" можна також виявляти підводні об'єкти, що раптово з'явилися, застосовувати його для захисту інфраструктури. Тобто цей дрон можуть використовувати не лише сапери, а й протидиверсійні підрозділи. Ми не виключаємо, що цей надводний безпілотник можна також використовувати як дрон-камікадзе для ударів по об'єктах російських окупантів. Але Німеччина каже, що передані Україні дрони призначені для розмінування водойомів.

Раніше стало відомо, що в Україні автомобілі "Хамві" почали оснащувати новим українським бойовим модулем "Амулет".