Туреччина передала Україні кулемети CANiK M2: названо їхні головні характеристики

Автор: Максимов Віталій

Турецька компанія Samsun Yurt Savunma, один із провідних світових виробників стрілецької зброї, передала Україні 650 великокаліберних кулеметів CANiK M2. Про це повідомило видання Middle East Eye із посиланням на інсайдерську інформацію.

Туреччина передала Україні кулемети CANiK M2: названо їхні головні характеристики - today.ua

Відразу скажемо, що офіційно Туреччина не говорила про передачу Києву великокаліберних кулеметів. Втім, Анкара дуже рідко офіційно підтверджує передачу до ЗСУ своєї зброї та військової техніки. Тим не менш, українські солдати все ж таки використовують, наприклад, турецькі бронеавтомобілі Kirpi та турецькі ударні безпілотні літальні апарати. Це означає, що між Туреччиною та Україною військова співпраця не припиняється.

CANiK M2 – це кулемет калібру 12,7 мм, який має кілька модифікацій. Наприклад, є модифікація CANiK M2F, призначена для встановлення на літаки. Такий кулемет від звичайної версії відрізняється збільшеною скорострільністю. Є також версія QCB-N із підвищеною стійкістю до корозії. Як ви вже зрозуміли, такий кулемет призначений для морського базування.

Але наймасовіша версія - QCB (Quick-Change Barrel). Вона призначена для сухопутних військ. Це може бути, наприклад, звичайний кулемет для використання в піхотних підрозділах, для встановлення на бронеавтомобілі. Є також зенітна версія.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Туреччина передала Україні кулемети CANiK M2: названо їхні головні характеристики

Розробка кулемета CANiK M2 QCB розпочалася у 2018 році. Через три роки розпочалися його випробування. Цей кулемет виявився дуже вдалим.

CANiK M2 QCB важить 38,5 кг. Ствол (він знімний) важить 12 кг. Загальна довжина кулемета складає 1665 мм. Довжина ствола – 1145 мм. Початкова швидкість кулі – 900 м/с (може змінюватись в залежності від типу боєприпасу). Швидкострільність – 450-650 пострілів за хвилину. Ефективна дальність стрілянини – 1830 метрів. Максимальна дальність стрілянини – 6800 метрів. Точність зі штатним боєприпасом – близько 6 MOA (кутова хвилина). Ресурс ствола великий – 25 000 пострілів.

Туреччина передала Україні кулемети CANiK M2: названо їхні головні характеристики

Samsun Yurt Savunma у розробку цього кулемета інвестувала 6,5 млн доларів. Ще 19 млн доларів інвестували у виробничі потужності. Ствол зроблений за кількома новими технологіями. Так, використовується нова технологія нанесення покриття на ствол, у тому числі всередину ствола. Модернізоване виробництво дозволяє компанії Samsun Yurt Savunma щорічно випускати по 3000 кулеметів CANiK M2.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кулемети CANiK M2 вже є на озброєння кількох армій світу. На нього надійшла велика кількість замовлень із країн Азії, Африки та Близького Сходу.

Раніше стало відомо, що Україна від Франції отримає армійські самохідні пороми EFA.