Допоможуть у контрнаступі: ЗСУ отримають самохідні пороми EFA

Автор: Максимов Віталій

Франція в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 8 самохідних поромів EFA, призначених для переправки через водні перепони військової техніки вагою до 70 тонн. Про це стало відомо за підсумками візиту до Києва французької урядової делегації.

Допоможуть у контрнаступі: ЗСУ отримають самохідні пороми EFA - today.ua

Також у новий пакет військової допомоги Києву від Франції увійде 6 колісних самохідних артилерійських установок Caesar та 8 безпілотних машин розмінування SDZ. Очікується, що ця військова техніка надійде на озброєння ЗСУ вже найближчим часом.

Що це за EFA? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

EFA – це самохідний пором, який у 1989 році створила компаній Cefa. У французькій армії він замінив пором Gillois, який прийняли на озброєння у 1965 році. Його можна використовувати у двох варіантах. Перший варіант – як мост. Другий варіант - як самохідний пором. Він витримує навантаження до 70 тонн. Тобто на ньому можна перевозити навіть важкі танки. Або по ньому можуть йти важкі танки.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Допоможуть у контрнаступі: ЗСУ отримають самохідні пороми EFA

Довжина самохідного порома EFA становить 12,60 м, ширина – 4,05 м, висота – 4,20 м. Маса – 42,6 т. Максимальна швидкість по дорозі – 75 км/год. Середня швидкість по дорозі – 40 км/год. Запас ходу – близько 630 км. Екіпаж складається із 4 осіб. Є кабіна для екіпажу.

У конфігурації PONT для встановлення мосту завдовжки 100 метрів потрібно 4 машини EFA. На встановлення такого мосту знадобиться лише 15 хвилин. Пропускна здатність – 200 автомобілів за годину.

Існує також конфігурація BAC. Це якраз самохідний пором. Для того щоб спустити його на воду, потрібно всього 6 хвилин. Такий пором може перевезти за один раз один важкий танк або два середні танки. Цей пором може за одну годину зробити на дистанції 100 метрів від 10 до 12 переходів. На дистанції 200 метрів – від 8 до 10 переходів на годину.

Допоможуть у контрнаступі: ЗСУ отримають самохідні пороми EFA

У Франції самохідними поромами оснащуються інженерні війська. Вони також були прийняті на озброєння армій Великобританії та Німеччини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Самохідні пороми EFA можуть дуже допомогти ЗСУ при контрнаступі, оскільки російські окупанти руйнують усі мости. За допомогою цих машин можна швидко перекидати техніку. До того ж, вони витримають важкі танки, які вже з'явилися на озброєнні ЗСУ.

Раніше стало відомо, що в Україні планують випускати чеські штурмові гвінівки CZ Bren.