Тарифи на енергоносії: до чого закликають західні партнери, і на скільки їх може підвищити наша влада

Автор: Марченко Любов

Сполучені Штати висунули Україні низку умов щодо подальшої фінансової допомоги. В обмін на гроші заокеанські партнери вимагають від української влади, зокрема, лібералізації ринку енергоресурсів. У тому числі, приведення тарифів на енергоносії для населення до ринкових цін.

Тарифи на енергоносії: до чого закликають західні партнери, і на скільки їх може підвищити наша влада - today.ua

Причому реалізація цих вимог – не питання віддаленої перспективи. Заокеанські партнери відводять нашій владі на реалізацію цих планів 1 рік. Таким чином, вже наступного року тарифи на електроенергію та газ можуть зрости приблизно втричі.

Зокрема, голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко припускає, що тарифи на енергоносії можуть зрости вже незабаром. У кращому випадку, цей процес розпочнеться одразу після завершення опалювального сезону.

На думку Попенка, у 2024 році можуть бути встановлені такі тарифи:

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

  • електроенергія - 5 - 6 грн за кВт;
  • газ дорожчатиме у два етапи: спочатку до 11-13 грн за кубометр, потім – до 15 грн.

Відповідно, підвищення цін на енергоносії неминуче призведе до підвищення цін на тепло та гарячу воду. Ймовірно, вони зростуть від 30% до 50%, вважає Попенко.

Тарифи на енергоносії: до чого закликають західні партнери, і на скільки їх може підвищити наша влада

Ще один експерт, директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзін зазначив, що умови, висунуті США, для нашої влади не є новими. Практично такі самі умови містить і Меморандум, підписаний нашою владою з МВФ. Там принцип той самий, що й з американцями: ви нам – реформи, а ми вам – гроші.

Причому список цих умов переходить рік у рік, проте наша влада не поспішає втілювати їх у життя. Адже для неї це буде рівносильним політичному самогубству. Тому наша влада вже не вперше намагається ці "тарифні" вимоги спустити на гальмах. Але цього разу, схоже, не вдасться. Кредитори тиснуть з усіх боків. Тому тарифи для населення все ж таки доведеться призводити до ринкового рівня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Єдине, що з нашими партнерами може бути узгоджений поетапний вихід до подібної цифри", - зауважив Пензін.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив українців, що до кінця опалювального сезону жоден комунальний тариф не зрушить з місця.