Тариф на газ від Нафтогазу буде знижено вдвічі ще цьогоріч

Автор: Марченко Любов

Підприємствам теплової комунальної енергетики збережуть пільговий тариф на газ, принаймні, до кінця наступного опалювального сезону. Крім того, їм буде виділено гроші з бюджету на часткове покриття боргу перед Нафтогазом. А для промислових підприємств базовий тариф на газ знизять більш як удвічі.

Тариф на газ від Нафтогазу буде знижено вдвічі ще цьогоріч - today.ua

Такі плани уряду озвучив перед учасниками Конгресу місцевої та регіональної влади, що відбувся під головуванням президента України Володимира Зеленського, віце-прем'єр-міністр, голова Мінінфраструктури Олексій Кубраков.

За словами урядовця, урядом вже розроблено пакет заходів, які дозволять підприємствам теплової комунальної енергетики нормально пройти зиму, а українцям залишатися з теплом.

"Підготували і системне рішення — продовження дії ПСО до 15 квітня 2024 року. Що це означає? Збереження пільгових цін на газ виробникам тепла для потреб населення та бюджетних установ", — повідомив Кубраков.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Крім того, ціну на газ знизять і для решти споживачів, які не належать до побутового та комунального секторів. Тобто йдеться про промислові підприємства та інші суб'єкти вітчизняної економіки.

"Для інших споживачів пропонується знизити базову ціну більш ніж удвічі - з 38 тис. грн до 16,4 тис. грн за 1 тис. куб. м", - анонсував чиновник.

Тариф на газ від Нафтогазу буде знижено вдвічі ще цьогоріч

Підприємства теплокомуненерго одержать гроші для проведення планових ремонтів та підготовки до зими

Незважаючи на те, що підприємства ТКЕ купують у Нафтогазу газ за пільговою ціною, вони все ж таки заборгували йому чималу суму. За оцінками уряду, на сьогодні їхній сумарний борг перед Нафтогазом становить близько 100 млрд гривень. Через такі борги підприємства ТКЕ не можуть розпоряджатися коштами, які надходять на їхні рахунки від споживачів, бо все, що надходить, одразу ж списується в рахунок сплати боргу перед Нафтогазом.

Борги підприємств ТКЕ перед Нафтогазом виникли не тільки через те, що населення неритмічно платить за тепло, хоча і це має місце. Однак основна причина – в іншому. Як відомо, уряд встановив мораторій на підвищення тарифів на тепло. А в ці тарифи на тепло, у свою чергу, закладено нижчий тариф на газ, ніж той, за яким Нафтогаз відпускає газ таким підприємствам. Тому й утворився такий величезний розрив між платою населення за тепло і тим, що комунальники мають сплатити Нафтогазу.

До кінця 2023 року бюджет частково допоможе тепловикам покрити цю заборгованість. У бюджеті буде передбачено на це 36 млрд гривень.

"Вже розробили законопроект щодо змін до держбюджету, який передбачає виділення цієї суми вже цього року. Мінфін і Нафтогаз у координації з МВФ шукають джерела для фінансування компенсації", - зазначив Кубраков.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також каже, що уряд піклуватиметься про часткове скасування списання коштів з рахунків підприємств ТКЕ. Ці гроші в них вилучають у рахунок оплати боргів перед Нафтогазом. Їм залишатимуть 35% грошей, які приходять на їхні рахунки, для потреб самих підприємств, у тому числі ремонт обладнання і теплових мереж.

Нагадаємо, у Нафтогазі розповіли, як передавати показники лічильника за газ українцям, які перебувають за кордоном.