Під час розрахунку пенсії українцям скорочують страховий стаж

Автор: Марченко Любов

Одним із основних факторів при розрахунку майбутньої пенсії є страховий стаж. Чим він вищий, тим вища буде пенсія. Однак у деяких випадках майбутньому пенсіонеру можуть зарахувати неповний стаж роботи. Відповідно, і розрахунковий розмір пенсії буде нижчим.

Під час розрахунку пенсії українцям скорочують страховий стаж  - today.ua

Про те, чому під час розрахунку пенсії можуть зарахувати не весь страховий стаж, розповів 24tv.ua, посилаючись на рішення уряду.

Насамперед, потрібно дати визначення страхового стажу. Страховим вважається такий стаж роботи, під час якого із зарплати працівника платився Єдиний страховий внесок (ЕСВ). Тобто, якщо людина 20 років працювала нелегально, і за неї ніхто ЄСВ не платив, то ці 20 років, на жаль, до страхового стажу не увійдуть, і вона може взагалі залишитися без пенсії.

Отже, для того, щоб майбутньому пенсіонеру зарахували цілий місяць страхового стажу, потрібно, щоб за цей місяць було сплачено хоча б мінімальний розмір страхового внеску. Якщо ЄСВ, сплачений за цей місяць, не дотягує до мінімального розміру, то пенсіонеру не зарахують повний місяць, і стаж у нього вийде коротше.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

У ПФУ виділяють такі основні причини скорочення страхового стажу:

  • працевлаштування не з першого дня місяця;
  • робота на неповний робочий день;
  • звільнення з роботи не в останній день місяця.

Можуть бути також інші причини, через які місяць або навіть кілька місяців роботи не зарахують. Причому навіть якщо працівник трудився офіційно. До таких причин, зокрема, належить і недобросовісність деяких роботодавців, які платять за працівника ЄСВ менший за мінімальну норму.

Під час розрахунку пенсії українцям скорочують страховий стаж

Таким чином, перед виходом на пенсію працівникові слід ретельно перевірити, який страховий стаж у нього є в активі. І якщо кількох місяців не вистачає, щоби вчасно вийти на пенсію, їх можна докупити.

Тобто за кожен відпрацьований місяць має бути сплачено хоча б мінімальний ЄСВ. Якщо якогось місяця виплата до цього мінімуму не дотягувала, то майбутній пенсіонер може компенсувати цю нестачу сам. Така можливість передбачена законом.

Скільки становить мінімальний ЄСВ?

Для сплати ЄСВ беруть 22% від зарплати працівника. Відповідно, мінімальний ЄСВ дорівнює 22% від мінімальної зарплати. Нині вона становить 6700 гривень. А отже, мінімальний внесок дорівнюватиме:  6700 * 0,22 = 1474 гривні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому слід знати, що наступного року мінімалка стане вищою: з 1 січня – 7100 гривень, а з 1 липня – 8000 гривень. Відповідно і мінімальний ЄСВ дорівнюватиме: з 1 січня – 1562, а з 1 липня – 1760 гривень.

Нагадаємо, з наступного року українцям буде важче вийти на пенсію.