Польський синдром: Китай почав відмовлятися від української аграрної продукції

Автор: Марченко Любов

У Китаї стали відмовлятися від української аграрної продукції - майже як у Польщі. Кордон, щоправда, не блокують, оскільки в нас немає спільних кордонів із цією країною. Однак імпортери відмовляються приймати українську продукцію, навіть попри те, що вона була раніше замовлена.

Польський синдром: Китай почав відмовлятися від української аграрної продукції - today.ua

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Отже, "польський синдром" докотився і до Піднебесної. Як і у випадку з поляками - нічого особистого. Просто Китай вирішив захистити свого виробника. Через це тамтешні імпортери стали один за одним відмовлятися від української кукурудзи. Причому про постачання цих партій зерна було домовлено заздалегідь. І навіть більше, на китайському ринку надлишку цього зерна не намічається.

Просто таким чином китайський уряд вирішив підтримати вітчизняного виробника, створивши на ринку невеликий дефіцит зерна кукурудзи, і тим самим дозволивши місцевим фермерам продавати свій товар за високою ціною.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Польський синдром: Китай почав відмовлятися від української аграрної продукції

Особливо актуально це стало перед початком посівної, коли на китайських аграріїв чекають додаткові витрати на проведення весняно-польового циклу робіт. Щоб дати їм можливість виручити більше грошей, уряд і вдався до створення штучного дефіциту на внутрішньому ринку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, із квітня по червень, близько 4-5 великих партій української кукурудзи, раніше замовленої китайськими імпортерами, не будуть прийняті замовниками. У Bloomberg також зазначають, що надалі Китай може відмовитися і від інших партій імпорту, причому не тільки українського. Усе - заради того, щоби підтримати вітчизняних виробників.

Нагадаємо, у Польщі бракують великі партії українських продуктів і повертають їх назад.