Польський синдром: Китай почав відмовлятися від української аграрної продукції

Автор: Марченко Любов

У Китаї стали відмовлятися від української аграрної продукції - майже як у Польщі. Кордон, щоправда, не блокують, оскільки в нас немає спільних кордонів із цією країною. Однак імпортери відмовляються приймати українську продукцію, навіть попри те, що вона була раніше замовлена.

Польський синдром: Китай почав відмовлятися від української аграрної продукції - today.ua

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Отже, "польський синдром" докотився і до Піднебесної. Як і у випадку з поляками - нічого особистого. Просто Китай вирішив захистити свого виробника. Через це тамтешні імпортери стали один за одним відмовлятися від української кукурудзи. Причому про постачання цих партій зерна було домовлено заздалегідь. І навіть більше, на китайському ринку надлишку цього зерна не намічається.

Просто таким чином китайський уряд вирішив підтримати вітчизняного виробника, створивши на ринку невеликий дефіцит зерна кукурудзи, і тим самим дозволивши місцевим фермерам продавати свій товар за високою ціною.

Популярні зараз

Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією

Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші

Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру

Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС

Польський синдром: Китай почав відмовлятися від української аграрної продукції

Особливо актуально це стало перед початком посівної, коли на китайських аграріїв чекають додаткові витрати на проведення весняно-польового циклу робіт. Щоб дати їм можливість виручити більше грошей, уряд і вдався до створення штучного дефіциту на внутрішньому ринку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, із квітня по червень, близько 4-5 великих партій української кукурудзи, раніше замовленої китайськими імпортерами, не будуть прийняті замовниками. У Bloomberg також зазначають, що надалі Китай може відмовитися і від інших партій імпорту, причому не тільки українського. Усе - заради того, щоби підтримати вітчизняних виробників.

Нагадаємо, у Польщі бракують великі партії українських продуктів і повертають їх назад.

Головне