Рада підтримала посилення мобілізації: депутати переголосовували за зниження призовного віку та демобілізацію

Автор: Леся Ловіцька

Верховна Рада підтримала посилення мобілізації в Україні. Йдеться про законопроект №10449, який передбачає зниження призовного віку до 25 років, а також демобілізацію після 36 місяців служби.

Рада підтримала посилення мобілізації: депутати переголосовували за зниження призовного віку та демобілізацію - today.ua

Депутати ВРУ підтримали ініціативу у першому читанні. Свої голоси віддали 243 народні обранці. Максимальна кількість тих, хто проголосував – з фракції "Слуга народу".

Парпламентар Ярослав Железняк уточнив, що законопроект ухвалили без пропозицій комітету. Наступне голосування після внесення поправок – на це надано 14 днів. Після 21 лютого заплановано друге читання. Якщо законопроект буде ухвалено, президент підпише його на початку березня, і він набуде чинності з квітня.

Що відомо про посилення мобілізації в Україні

У новій версії законопроекту про мобілізацію передбачено скасування строкової служби. Замість неї запроваджується обов'язкова військова підготовка громадян 18-24 років. Також запропоновано зниження призовного віку з 27 до 25 років.

Популярні зараз

Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці

Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН

Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги

Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі

Вводиться електронний кабінет військовозобов'язаного, до якого надсилатимуть повістку. Прописано відповідальність за ухилення від служби.

Ухилянтам зможуть блокувати банківські рахунки, доступ до яких відновлюватимуть після візиту до ТЦК та дозволу суду.

Визначено нові правила для бронювання військовозобов'язаних чоловіків.

Один із головних пунктів – надання права демобілізуватися через 36 місяців безперервної служби в умовах воєнного періоду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили до 13 травня. Законопроект №10449 вже встиг стати скандальним. 11 січня його повернули на доопрацювання, не розглянувши у Раді. Це пов'язано з численними спірними моментами, які не вдалося погодити.

Раніше у Верховній Раді запропонували провести мобілізацію серед молодих пенсіонерів.