Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт

Автор: Марченко Любов

Робота для жінок у шахті – таке словосполучення ще кілька років тому вважалося неможливим. Жінки могли працювати на шахті – бухгалтерами, обслуговуючим персоналом, табельницями. Але підземна робота вважалася не жіночою. Однак із початком війни дедалі більше представниць слабкої статі йдуть працювати під землю – у шахту.

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт - today.ua

На сьогодні у вугільних шахтах, що належать компанії ДПЕК, працює близько 400 жінок. Журналісти агенції Reuters розповіли, ким вони трудятьс під землею.

Навряд чи хтось із цих жінок з юності мріяв про таку роботу. Однак життя розпорядилося по-своєму. Хтось із них пішов під землю, щоб замінити рідного чоловіка, який пішов на фронт, а хтось через те, що у маленьких шахтарських містечках просто немає іншої роботи, а жити якось треба.

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Наприклад, 22-річна Христина вже п'ять місяців працює техніком з обслуговування електропоїзда на глибині 470 метрів. Вона замінила у шахті брата, який пішов воювати. Та й просто не було іншої роботи, а в неї 4-річний син, якого вона виховує з бабусею.

Їхній шахтарський Павлоград розташований лише за 100 кілометрів від лінії фронту. І щоразу, спускаючись у шахту, дівчина боїться за матір та дитину, що будь-якої хвилини можуть потрапити під обстріл ворожої артилерії. А вони, у свою чергу, побоюються за неї, адже немає абсолютної гарантії, що вона повернеться зі свого півкілометрового пекла.

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт

"Наші хлопці пішли на фронт, і тепер ми повинні їх підтримати, бо нема кого посилати працювати в шахту", - каже дівчина.

Звісно, жінці у шахті важко. Не лише морально, але й фізично. Все ж таки така праця - для чоловіків. Однак платять непогано, і для їхньої невеличкої родини ця робота – справжній порятунок у нелегкий воєнний час.

На сьогодні в компанії ДПЕК близько 400 жінок працюють під землею. Це 2,5% від загальної чисельності працівників шахт, що належать цій компанії. У ДПЕК кажуть, що на найважчих роботах жінки все ж таки не працюють, це - доля чоловіків, що залишилися. Жінки під землею виконують допоміжні функції, вони не працюють прохідниками.

"Ми виконуємо всі завдання на тому самому рівні, що й чоловіки, якщо це, звичайно, не дуже важка робота, яку ми не можемо виконати", - розповідає ще одна трудівниця шахти, 43-річна Наталя.

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогодні близько 3 тисяч шахтарів-чоловіків із 20-тисячного колективу ДПЕК воюють на фронті з окупантами. Понад чотири десятки з них, на жаль, вже ніколи не повернуться у забій. Тому, мабуть, на їхні місця незабаром прийде ще більше жінок. Війна повністю нівелювала різницю між чоловічою та жіночою працею, навіть у таких споконвічно чоловічих галузях.

Нагадаємо, стали відомі країни, в яких виявилося найпростіше працевлаштуватися нашим громадянам.