Робота для українців: названі країни, в яких найпростіше працевлаштуватися нашим громадянам

Автор: Марченко Любов

Понад 6 мільйонів українців з початку війни виїхали за межі рідної країни. Багато з них уже не задовольняються за кордоном роллю утриманців, і знайшли собі там роботу. Але, як з'ясувалося, робота для українців доступна не в усіх країнах однаково.

Робота для українців: названі країни, в яких найпростіше працевлаштуватися нашим громадянам - today.ua

Про це стало відомо зі звіту єврокомісара з питань зайнятості та соціальних прав. Як з'ясувалося, вже понад 60% українських біженців знайшли собі роботу в 11 країнах східної та центральної Європи.

Найбільше наших співгромадян працевлаштувалось у сусідній Польщі. Ця країна і раніше, до війни, була основним місцем закордонних заробітків українців. І зараз саме в Польщі вже знайшли собі роботу 65% українців працездатного віку, які там перебувають. При цьому у Польщі знайшли собі притулок понад 950 тисяч наших співвітчизників.

На другому місці за відсотком працевлаштованих українців несподівано опинилася Велика Британія. Із 246,8 тисяч наших співвітчизників 61% вже працевлаштовано.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Пенсіонерам нагадали про пільги

Опубліковано топ-10 рейтингу українських університетів: чий диплом варто здобути

Робота для українців: названі країни, в яких найпростіше працевлаштуватися нашим громадянам

Непогано також справляються із працевлаштуванням українців Швеція, Литва та Чехія. У цих країнах знайшли собі роботу понад половину біженців з України. Так, у Швеції, яка дала притулок 41,4 тисячі наших співвітчизників, працюють уже 56% українців. У Литві, що дала притулок 50,7 тисячам біженців, знайшли собі роботу вже 53%. А в Чехії, яка прийняла 368,7 тисяч українців, вже трудяться 50,7%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

По 46% українських біженців знайшли собі роботу у Данії, Нідерландах та Естонії. Близько третини українців здобули робочі місця в Ірландії та Франції.

При цьому в Німеччині, де зараз перебуває найбільша кількість українських біженців, відсоток працевлаштування серед них поки що не такий високий. Там працює менш як чверть українців працездатного віку. Тож тепер Німеччина озвучила нову стратегію прийому українців на роботу. Від них спочатку вимагатимуть мінімального знання німецької мови.