Прем'єром Польща став Дональд Туск: що це означає для України

Автор: Марченко Любов

Дональд Туск став новим польським прем'єром. Вірніше, новим старим прем'єром, оскільки 66-річний Туск вже очолював польський кабінет міністрів із 2007 по 2014 роки. Крім того, його двічі обирали головою Євроради – найвищого політичного органу ЄС. Отже, Дональд Туск – більш ніж досвідчений політик. До того ж, він – великий друг України. Тому наша країна тепер може цілком покластись на Польщу, як на покровителя та адвоката.

Прем'єром Польща став Дональд Туск: що це означає для України  - today.ua

Польський Сейм висловив вотум недовіри тимчасовому уряду Матеуша Моравецького та переважною більшістю голосів обрав новим прем'єром Туска.

На відміну від Моравецького, який не заперечував свого скептичного ставлення до членства Польщі у Євросоюзі і не приховував, що він – прибічник виходу Польщі з ЄС, Туск дотримується повністю проєвропейської позиції. Він вважає, що майбутнє Польщі – тільки з ЄС.

Аналогічним він бачить і майбутнє України. Він переконаний, що Україна має бути тільки в ЄС, і тільки разом із Польщею. Отже можна вважати, що в особі Дональда Туска Україна здобула потужного адвоката як у Євросоюзі, так і в НАТО.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Прем'єром Польща став Дональд Туск: що це означає для України

Зрештою, першою реакцією на обрання Туска стало часткове розблокування українсько-польського кордону. Адже Туск вважає такі дії польських перевізників абсолютно неприйнятними. Він переконаний, що компромісу слід шукати у перемовинах, а не в ультиматумах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, Україна в особі Туска сьогодні фактично отримала потужного покровителя, який відстоюватиме її інтереси як у себе в країні, так і в Євросоюзі.

Нагадаємо, у Британії консерватори прагнуть повернути у владу Бориса Джонсона. Вони переконані, що тільки Джонсон може зміцнити позиції партії і не дати їй програти парламентські вибори у 2025 році.