У Британії хочуть повернути до влади Бориса Джонсона

Автор: Марченко Любов

Борис Джонсон має всі шанси повернутися до британської політики, а потім знову стати прем'єр-міністром Великобританії. У Консервативній партії, яка зараз перебуває біля керма влади, зріють настрої проти лідерства нинішнього прем'єра Ріші Сунака. Консерватори вважаю, що з таким прем'єром їхня партія не втримає своїх політичних позицій, і тому хочуть повернути Джонсона.

У Британії хочуть повернути до влади Бориса Джонсона  - today.ua

Про це пише видання Daily Mail.

Ріші Сунак, який зараз належить до Консервативної партії, та який очолює британський уряд, стрімко втрачає свою політичну вагу. Через це втрачає свій рейтинг і партія. З таким лідером вона підійде до виборів 2025 року не в найкращій формі, кажуть політологи.

Згідно зі свіжою соціологією, на наступних виборах лейбористи можуть отримати набагато більше голосів, ніж консерватори. Лейбористам прогнозують підтримку 41-45% виборців, тоді як консерватори можуть скотитися до 22-29%.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Крім того, у Британії стрімко набирає вагу ще одна політична сила - популістська партія Reform UK. Її лідер Найджел Фараж вважає, що стрімке падіння рейтингу консерваторів та зростання рейтингу його партії – питання найближчих кількох тижнів. Вже через невеликий час рейтинг консерваторів впаде нижче 20%, а його партія матиме щонайменше 15% підтримки виборців. Це допоможе популістам набрати більше місць у парламенті, і призведе до кінця епохи влади консерваторів.

У Британії хочуть повернути до влади Бориса Джонсона

При цьому заяви про зростаючий рейтинг популістів з'явилися не на порожньому місці. Так, одна з компаній, яка раніше активно спонсорувала консерваторів, цього року дала 100 тисяч фунтів популістам. Це величезна сума, яка дуже наочно свідчить, на чий бік схиляються симпатії суспільства.

Отже для консерваторів повернення Бориса Джонсона в активну політику – це питання виживання їхньої партії та збереження її домінуючого становища. Щоправда, зараз для Джонсона немає вільного мандату. Однак у партії сподіваються, що хтось може пожертвувати своїм мандатом заради його повернення. А потім потрібно буде зібрати хоча би 53 підписи під листом про недовіру Ріші Сунаку, і тоді питання з Джонсоном буде вирішено.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що може обіцяти Україні повернення Бориса Джонсона

За нинішнього стану речей, коли немає жодної ясності з виділенням грошей нашій країні, повернення Джонсона в політику, ймовірно, не матиме такого впливу на війну в Україні, як це було раніше. Бо війна потребує грошей, дуже великих грошей. А Британія й раніше не була серед найбільших фінансових донорів України. Хоча, звісно, і допомагала чим могла. Та якщо гроші будуть, і в достатній кількості, то Борис Джонсон знову може зіграти роль комунікатора між Україною і США. При цьому, як відомо, колишній британський прем'єр є одним із найбільших прихильників продовження війни з РФ.

Нагадаємо, про це, зокрема, розповів у своєму недавньому інтерв'ю Давид Арахамія. Саме Джонсон навесні 2022 року схилив українську владу до виходу із мирних переговорів та продовження війни.