У РНБО зробили заяву про переговори з Росією, які завершать війну

Автор: Леся Ловіцька

Україна потребує не тимчасового перемир’я, а стійкого миру на десятиліття. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Литвиненко. Він зробив заяву про майбутні переговори з Росією, які завершать війну.

У РНБО зробили заяву про переговори з Росією, які завершать війну  - today.ua

За словами представника РНБО, Україна підготувала й просуває Формулу миру президента Володимира Зеленського. Наша держава чітко усвідомлює, що війна з Росією закінчиться переговорами.

Литвиненко зазначив, що українська позиція доволі проста. Він впевнений, що учасники Саміту миру у Швейцарії у червні 2024 року підтримають її. Вказано, що майбутній саміт – "справжній дипломатичний трек, який може посприяти досягненню справедливого миру".

Олександр Литвиненко наголосив, що Україна має розвиватися, тому заморозки конфлікту "на два роки" бути не повинно. Важливим кроком до досягнення миру стане підписання безпекових угод, що реалізують минулорічну заяву G7.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Секретар РНБО сподівається, що Україна отримає запрошення до НАТО на цьогорічному Вашингтонському саміті Альянсу. Однак наша влада не має ілюзій щодо розвитку подій. При цьому, сам факт вже багато про що говоритиме.

"Ми свідомі, що вступ не відбудеться завтра, але вже запрошення охолодить багато гарячих голів у РФ. Воно сприятиме деескалації, а не стане конфронтаційним кроком. Досвід Бухарестського саміту 2008 року чітко довів – у відносинах із Путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність провокує Росію на агресивні кроки", – пояснив Литвиненко.

У РНБО зробили заяву про переговори з Росією, які завершать війну

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що саміт миру проведуть у Швейцарії 15-16 червня. Україна очікує, що у заході прийматимуть участь 80-100 країн.

Раніше прогнозом щодо завершення війни поділився військовий Тарас Чмут, який очолює фонд "Повернися живим".