В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень

Автор: Марченко Любов

Новий навчальний рік в Україні може розпочатись у серпні 2024 і закінчитись наприкінці липня 2025. Крім того, Міносвіти пропонує перейти на шестиденний графік навчання з одним вихідним.  

В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень  - today.ua

Такі рекомендації профільне міністерство вже направило у вищі навчальні заклади, а також у заклади фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти. Школи поки що таких настанов не отримали, але найближчим майбутнім їм також обіцяють розіслати нові графіки.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook очільник Міносвіти Оксен Лісовий.

Такі заходи – вимушені, пояснив міністр. Вони викликані критичним станом енергосистеми України. Вже зараз, влітку, коли енергоспоживання ще й близько не досягає пікових показників, енергетикам доводить регулярно вдаватись до аварійного імпорту енергії та відключати споживачів. А з приходом холодної пори року ситуація набагато погіршиться. Через це треба якомога ефективніше використати теплу пору року.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

"Ситуація в енергосистемі є важкою. Стабілізаційні знеструмлення застосовують по всій країні. Мусимо споживати електроенергію відповідально. Така наша реальність в умовах регулярних ворожих ударів по критичній інфраструктурі країни. Усе це впливає і на організацію освітнього процесу. Тож уже зараз готуємося до навчального року 2024/2025. Завдання — створити гнучкий графік освітнього процесу, який буде адаптовано до економного використання енергоресурсів ", - повідомив очільник Міносвіти.

В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень

Через це міністерство уже розіслало навчальним закладам свої рекомендації щодо графіку освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році. Зокрема, рекомендують такі зміни:

  • розпочати новий навчальний рік із серпня 2024;
  • запровадити у теплі місяці року шестиденний графік навчання з одним вихідним у неділю;
  • завершити навчальний рік наприкінці липня 2025 (крім випускних курсів).

Очевидно, що таким графіком будуть передбачені тривалі зимові канікули. Фактично замість канікул влітку студенти тепер відпочиватимуть у холодну пору року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Міносвіти зазначають, що такі рекомендації вже отримали всі заклади післяшкільної освіти. Щодо шкіл, то наразі для них нові рекомендовані графіки навчання лише розробляють. Вони будуть розіслані вже найближчим часом.

Нагадаємо, в Україні мають намір скасувати 11-річне навчання у школах та відправити половину учнів після 9-го класу до ПТУ.