Окупаційна влада змушує українців повертатись у свої домівки на окупованій території: що придумали загарбники

Автор: Марченко Любов

Через побутову невлаштованість і відсутність перспектив багато українських сімей були змушені повернутись на тимчасово окуповану територію. Люди бояться втратити свої домівки, на які вони заробляли усе життя. Окупаційна влада знайшла "ахілесову п'яту" переселенців, і зараз цинічно цим користується.

Окупаційна влада змушує українців повертатись у свої домівки на окупованій території: що придумали загарбники - today.ua

Про це, зокрема, йшлося на форумі громадського об'єднання "ВПО України", в якому також узяла участь віцепрем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

З початком повномасштабного вторгнення РФ багато громадян покинули тимчасово окуповану територію (ТОТ), виїхавши на підконтрольну частину України. Більшість із них сподівалася, що окупація триватиме недовго, і вони незабаром повернуться у свої домівки. Однак війна затягнулась у часі на невизначений термін.

Водночас багато переселенців так і не змогли "пустити коріння" на новому ґрунті. До того ж, держава сьогодні не може допомогти їм повною мірою, адже у бюджеті безліч дірок, які треба латати негайно. Отже, багато переселенців потерпають через побутову невлаштованості і відсутність роботи, або мають роботу, за яку мало платять.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Люди бояться втратити свій дім і змушені повертатися

Але й не це стало для багатьох із них причиною повернення додому. Річ у тім, що окупаційна влада знайшла "слабке місце" переселенців – залишені ними домівки. Для більшості це – єдині помешкання, які вони мали. Дехто усе життя заробляв та заощаджував гроші, щоби придбати собі квартиру. І все це разом із нажитим майном люди мусили залишити. Але в них до останнього була надія, що житло дочекається їх, і вони після звільнення зможуть повернутись додому.

Однак окупаційна влада оголосила про перереєстрацію нерухомого майна. Якщо власники не повернуться і не перереєструють його відповідно до російських законів, то майно буде "націоналізоване", і потім його віддадуть новим власникам. Багатьох переселенців вдалося "зламати" саме на цьому.

Окупаційна влада змушує українців повертатись у свої домівки на окупованій території: що придумали загарбники

Таким чином, як було оголошено на форумі, майже 130 тисяч ВПО були змушені повернутися в свої домівки, які розташовані або на лінії зіткнення, або на ТОТ. Українська влада просить людей не піддаватись на провокації ворога і не повертатись туди.

"Це небезпечно для життя та здоров'я. Тому дуже прошу не їхати на ТОТ. Я розумію, що люди хвилюються за майно, тим більше ворог провів свою інформаційну кампанію, що житло відберуть, якщо люди не повернуться та не перереєструють його. Але є питання національної безпеки, і люди не повинні стати заручниками ворога", - заявила Верещук.

Вона також наголосила, що люди їдуть у безвість. Там також зараз немає роботи, а в  магазинах усюди шалені ціни. До того ж, окупанти можуть вимагати у тих, хто повернувся, довести свою лояльність новому режиму. Вони намагаються схиляти багатьох людей до співпраці з окупаційною владою, через що вони матимуть неабиякі проблеми, коли туди повернеться українська влада.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо люди їдуть на ТОТ тільки тому, що в них там майно, а тут, в новій громаді, їм важко, то повірте: під чоботом у окупанта - ще гірше", - попередила чиновниця.

Нагадаємо, стало відомо, кому хочуть віддати особливо цінні землі України.