Стало відомо, кому хочуть віддати особливо цінні землі України

Автор: Марченко Любов

В Україні мають намір віддати у розпорядження військових особливо цінні землі. Йдеться про лісові масиви. Після того, як ці землі передадуть ЗСУ або іншим військовим формуванням, змінювати їхнє цільове призначення вже не можна буде.

Стало відомо, кому хочуть віддати особливо цінні землі України - today.ua

У Верховній Раді вже підготували та зареєстрували відповідний законопроект № 11335 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму забезпечення землями сил оборони".

Відповідно до цього законопроекту, мають намір спростити процедуру зміни цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок для передачі їх у використання військовим. У законопроекті йдеться, що на цих землях будуть розміщувати військові частини, а також установи, військово-навчальні заклади, підприємства та організації Збройних Сил України, а також інші військові формування, утворені відповідно до законодавства України.

Військові об'єкти, розміщені на цих землях, будуть звільненні від сплати відшкодування неминучих втрат, яких зазнає лісогосподарське виробництво через їхнє розміщення і діяльність у лісових масивах.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Водночас, автори законопроекту припускають, що ці землі, потрапивши у розпорядженні військових, можуть стати об'єктом корупційних діянь. Отже, щоб уникнути корупційних ризиків, пропонується заборонити:

  • подальшу зміну цільового призначення таких земельних ділянок;
  • будівництво на таких земельних ділянках об’єктів соціально-культурного призначення, житла для військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також соціального та доступного житла.

"Чинне законодавство не передбачає можливості використання особливо цінних земель, земельних лісових ділянок для оборонних потреб. Водночас певні ділянки лісу мають стратегічне значення для оборони держави. Зміна їх цільового призначення дозволить використовувати ці території для розташування засобів оборони та військових об'єктів", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Стало відомо, кому хочуть віддати особливо цінні землі України

 Військові перебазують свої об'єкти у ліси

Там також розшифровують, яким чином планують використовувати ліси у сучасній війні. Зокрема, ліси мають намір використовувати для:

  • розміщення об'єктів Збройних Сил України та інших військових формувань;
  • зберігання бойової техніки та військового майна;
  • тренувань;
  • створення інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.

Усе це, як зазначають автори законопроекту , буде створюватись у межах важкодоступних земель лісу.

Щоправда, не зовсім зрозуміло, навіщо у важкодоступних ділянках лісу потрібно будувати фортифікаційні споруди. Крім того, викликає питання неодноразово повторюване словосполучення "та інших військових формувань". Про які інші військові формування йдеться? 

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, хотілось би більше роз'яснень від народних обранців, які ініціювали цей законопроект.  

Нагадаємо, попри війну, в Україні зростають ціни на землю. Так, лише за перший квартал 2024 року гектар в середньому подорожчав на 11,2%.