Курс валют в Україні змінюється щохвилини. Як банки, так і обмінники щоранку виставляють свій курс. Багато людей переконані, що у певні дні тижня валюту купувати вигідніше. Чи так це, розповів аналітик Олексій Козирєв.
Те, що нібито 1 та 15 числа кожного місяця обмінники виставляють найбільш невигідний для громадян, а вигідний для себе курс, експерт називає міфом.
З'явилося це упередження тому, що наші чиновники отримують аванси та зарплати у ці періоди. Оскільки зарплати окремих груп цього чиновницького та управлінського апарату досить значні, вони своїми покупками валюти у дні отримання авансу та зарплати справді збільшують попит на валюту. Деякі обмінники справді цим намагаються скористатися.
За словами Козирєва, насправді немає різниці, коли купувати валюту. Зміни курсу залежать не безпосередньо від дат і зарплат, і більший вплив мають саме події, що відбулися напередодні.
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
Він стверджує, що для того, щоб найвигідніше купити валюту, потрібно звертати увагу на події в глобальній економіці.
"Згадайте, наприклад, на початку пандемії зліт курсу готівкового долара та євро. І це не пов'язано з датами календаря. Причина була не в тому, що в банках щось було погано, а просто у зриві логістичних поставок готівкової валюти в Україну, що та викликало додатковий ажіотаж, який розганяли спекулянти на кілька тижнів", – зазначає Козирєв.
У НБУ вирішили зупинити ажіотаж та самостійно відрегулювали ситуацію. Нацбанк завіз готівковий долар та євро, чим і зміг швидко знизити курс.
У період війни в Україні на курс впливає безліч зовнішніх факторів, включаючи події на фронті, імпорт та експорт. Минулої зими через блекаут курс "стрибав" неконтрольовано. Потім ситуація налагодилася. НБУ всіма силами намагається контролювати курс, і це успішно вдається за рахунок величезних фінансових надходжень закордонних партнерів.
Експерт додав, що готівковий валютний ринок завжди складно контролювати. А при сьогоднішніх реаліях, коли невідомо, що буде завтра, це робити ще складніше.
Раніше повідомлялося, що в останні кілька днів в Україні стрімко зростає курс долара.