НБУ назвав основну умову для обміну значно пошкоджених гривневих купюр

Автор: Леся Ловіцька

НБУ зобов'язав уповноважені банки приймати у громадян сильно ушкоджені гривневі купюри. Вони мають передавати таку готівку на дослідження до Нацбанку. Названо головну умову для обміну банкнот.

НБУ назвав основну умову для обміну значно пошкоджених гривневих купюр - today.ua

Начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков повідомив, що, окрім уповноважених банків, українці можуть звертатися з пошкодженою гривнею до підрозділів Нацбанку в обласних центрах (Львів, Київ, Хмельницький, Одеса, Дніпро, Харків).

Однак є важлива умова для обміну купюр:

"Для відшкодування важливо, щоб збереглося щонайменше 55% купюри", - зазначив Строчков.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

За словами фахівця, за інструкцією Національного банку заявник повинен надати довідку про причину суттєвого пошкодження купюр. Це може бути пожежа, повінь чи інший нещасний випадок. Однак у деяких ситуаціях від людини достатньо заяви щодо обставин пошкодження грошей.

Зазначено, що експерти розділяють банкноти, пошкодження вогнем чи водою та перераховують їх. Самостійно цього краще не робити, потрібно принести їх у стані, в якому виявили. Тоді можна зрозуміти, що готівка зберігалася однією партією. У таких ситуаціях є шанс відшкодувати вартість. Валерій Строчков зазначив, що максимальна сума, яку вдалося повернути українцеві, становила 1,5 млн грн.

Чому термінали не приймають купюри

Бувають ситуації, коли гроші не беруть термінали. Це можливо навіть якщо купюри вперше потрапляють до обігу після емісії. Таким чином, "ігноруються" нові банкноти.

НБУ назвав основну умову для обміну значно пошкоджених гривневих купюр

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Часто виникають проблеми з випраними грошима - пристрій "побачить" люмінесценцію паперу. Також не приймають готівку із пошкодженнями - надривами, забрудненнями. Їх потрібно обмінювати у банківських касах, без експертного дослідження представниками НБУ.

Раніше повідомлялося, що НБУ ввів у обіг нову монету номіналом 10 гривень.