НБУ назвав банки, яким довірили гроші українці: рейтинг за депозитами

Автор: Леся Ловіцька

Українці зберігають свої заощадження не лише удома, а й у банках, які пропонують вигідні депозитні ставки. За даними на лютий 2024 року, у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб було 1 трлн 208 млрд грн. НБУ назвав рейтинг банків, яким довірили гроші клієнти.

НБУ назвав банки, яким довірили гроші українці: рейтинг за депозитами - today.ua

З'ясувалося, що 35,4% вкладів українців – в іноземній валюті. У Національному банку повідомили, що на 1 березня 2024 року у 63 банках розмістили 67,9 мільйона депозитів. Більшість із них у гривні – 57,9 мільйона на 780 млрд грн. У валюті відкрили 10 мільйонів вкладів на суму 427 млрд грн.

Процентні ставки за депозитами значно відрізняються. Банки у лютому 2024 року пропонували за гривневими вкладами близько 11,4% річних, а валютними – лише 1%.

За даними Нацбанку, максимальна кількість депозитів у ПриватБанку – 24,1 мільйона українців довірили йому 452,6 млрд грн.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Друге місце зайняв ще один великий державний банк. Ощадбанку свої кошти довірили 12,9 мільйона вкладників на 189,1 млрд грн.

Приватний Універсал Банк знаходиться на третьому місці. У ньому зберігають свої гроші 8,2 мільйона вкладників на 84,1 млрд грн.

Банки іноземних банківських груп також користується довірою наших співвітчизників. У Райффайзен Банку 3 мільйони вкладників. Вони розмістили там депозити на 67,8 млрд грн. В Укрсиббанку кошти зберігають 2,2 мільйона осіб, загальна сума їхніх вкладів – 55,8 млрд грн.

НБУ назвав банки, яким довірили гроші українці: рейтинг за депозитами

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що НБУ заявив, що у майбутньому наша країна відмовиться від долара – його замінить євро.

У Нацбанку також попередили клієнтів про масове шахрайство з банківськими картками. Названо найпоширеніший спосіб обману українців, який використовують кіберзлочинці.